odkrycie we WłoszechFot. facebook.com/ Comune di Negrar di Valpolicella

Szukali jej latami, nie mogli uwierzyć, gdy prawda wyszła na jaw. Przełomowe odkrycie

Odkrycie śladów działalności człowieka z czasów starożytnych zawsze przynosi wiele radości i nowych faktów z życia ówczesnych mieszkańców. Chociaż o istnieniu tego miejsca wiedziano od blisko 100 lat, dopiero teraz udało się odnaleźć najważniejszy element układanki.

Odkrycie fundamentów willi było przełomem w poszukiwaniach. W miejscowości Negrar we Włoszech od dziesięcioleci trwały poszukiwania willi, ponieważ wcześniejsze znaleziska ujawniły jej istnienie. Mozolne prace nie zniechęciły archeologów, którzy wreszcie doczekali się odnalezienia pozostałości budynku. To, co znaleźli, przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

Jednak nie będzie 1000+? Wyszły na jaw nowe informacjeJednak nie będzie 1000+? Wyszły na jaw nowe informacjeCzytaj dalej

Odkrycie zaspokoi ciekawość badaczy

Willa z czasów Starożytnego Rzymu nie przetrwała do naszych czasów, lecz fundamenty i piękne mozaiki zachowały się pod warstwą ziemi. Niezwykle kolorowe kafelki zachowały się niemal w idealnym stanie, ukazując misterne wzory, które niegdyś zdobiły pomieszczenia. Na miejscu nadal trwają prace wykopaliskowe, ponieważ powierzchnia domu jest ogromna.

We wcześniejszych latach wielokrotnie próbowano ustalić lokalizację willi, lecz ciężka praca nie przynosiła efektów. Teraz postanowiono sprawdzić teren pod winnicą i to był strzał w dziesiątkę. W miejscu, gdzie rośnie winorośl, na znacznej głębokości znajdują się podłogi budynku. Właściciel ziemi zezwolił na prowadzenie pracy badawczej, lecz prawdopodobnie nie będzie można odkryć całości.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciechowska znalazła lukę w Polskim systemie. Rozpoczyna budowę, jakiej jeszcze nie było
2. Najbogatszy emeryt dostaje tyle, co Andrzej Duda. Ogromna emerytura, wielu może tylko pomarzyć

Władze gminy w prowincji Werona obiecały wesprzeć finansowo wykopaliska, które pozwolą ustalić granice willi. Badaczom zależy głównie na określeniu jej kształtu i wielkości. To pozwoli wysnuć wnioski na temat ogólnego wyglądu budynku i rangi społecznej jej mieszkańców. Niesamowite mozaiki na podłogach mogą sugerować, że właścicielami byli zamożni ludzie o dużej wrażliwości na piękno.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie napłynęła wiadomość o Elżbiecie Jaworowicz. Kultowa prezenterka potwierdziła doniesienia
  2. Tragiczna sytuacja koni w Janowie Podlaskim to efekt wielomiesięcznych zaniedbań? Co teraz dzieje się w stadninie?
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Adam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religią
  7. sportu

Źródło: O2

Następny artykuł