Odkrycie w Indiach. Znaleziono zabytektwitter.com/soumyadipta

200 lat temu pochłonęła ją rzeka. Przecierali oczy ze zdumienia, wszystko przez suszę

Odkrycie ze świata, które zaskoczyło wielu ludzi. Z rzeki zaczął wyłaniać się zabytek, który został zatopiony około 200 lat temu. Powodem jest susza, z powodu której woda rzeczna wyparowuje.

Odkrycie, którego dokonano w Indiach. Chodzi o ogromny zabytek, który 200 lat temu został pochłonięty przez rzekę Mahanadi znajdującą się w północno-wschodniej części azjatyckiego kraju.

Polacy w centrum dramatu. Polacy w centrum dramatu. "Czerwona strefa" przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z WłochCzytaj dalej

Niesamowite odkrycie w Indiach

Zabytek, który odnaleziono, to starożytna świątynia hinduska. Kiedyś znajdowała się ona w hinduskim stanie Orisa, położonym nad Zatoką Bengalską. Miejsce to było kultem boga Winszu. Świątynia prawdopodobnie zatonęła w wyniku ogromnych powodzi, które w XIX wieku sprawiły, że rzeka zalała całe okoliczne tereny. W ostatnim czasie Indie zmagają się jednak z poważną suszą. To właśnie ona sprawiła, że zaginione miejsce kultu zaczęło wyłaniać się z rzeki. Powodem jest niski poziom wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób
2. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy

Ekspertom udało się zlokalizować miejsce, w którym wyłania się iglica świątyni. Według nich, budynek mógł zostać zachowany w nienaruszonym stanie, ponieważ był zagrzebany w piasku. To sprawiło, że był bardziej odporny na zniszczenia. Zespołowi badawczemu udało się zebrać zdjęcia, które pokazują amalakę. Jest to karbowany kamienny dysk, który wieńczy iglicę świątyni hinduskiej. Fotografie można znaleźć na Twitterze, na profilu użytkowanika @soumyadipta. Jakiś czas temu dokonano innego odkrycia. Można o nim przeczytać tutaj.

odkrycie1

Fot. twitter.com/soumyadipta

odkrycie2

Fot. twitter.com/soumyadipta

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł