odkrycie zobaczyli przedmiotFot. www.facebook.com/LAMPmaritime

Szli plażę, nagle zobaczyli przedmiot wystający z piasku. Myśleli, że to śmieci, potem wezwali służby

Odkrycie, którego dokonała para spacerująca po plaży na Florydzie, wzbudziło ogromne zainteresowanie. Plażowicze początkowo sądzili, że to zwykłe śmieci, które wyrzuciła woda. Postanowili jednak wezwać służby, aby zbadały tajemnicze obiekty. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że erozja zaczęła odsłaniać 200-letni statek.

Odkrycie, które miało miejsce na amerykańskiej plaży, wywołało szok i duże zainteresowanie mediów. Początkowo nic nie zapowiadało tak wielkiego wydarzenia. Para plażowiczów, która akurat wypoczywała na wybrzeżu Florydy, była przekonana, że znalazła śmieci. Po tym, jak na miejscu pojawili się eksperci, okazało się jednak, że erozja zaczęła odsłaniać 200-letni statek towarowy z XIX wieku.

Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstydWysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstydCzytaj dalej

Odkrycie zostało już sfotografowane i opublikowane na facebookowym profilu organizacji Lighthouse Archeological Maritime Program. Fotografia trafiła też już na okładkę Archeology Magazine. Para, która trafiła na imponujący obiekt, zawiadomiła służby, a te rozpoczęły specjalistyczne czynności. W trakcie prac zrozumieli, że wrak statku może mieć ogromną wartość.

Niesamowite odkrycie na amerykańskiej plaży

Odkrycie, które zaobserwowano na plaży Crescent Beach na Florydzie, zostało już zauważone przez duże magazyny specjalistyczne. Pomyśleć, że para spacerujących plażowiczów, która zauważyła dziwne obiekty, początkowo wzięła je za śmieci. Jednak po przyjrzeniu się drewnianym i metrowym kolcom wczasowicze stwierdzili, że może być to coś niezwykłego.

Spacerowicze postanowili zawiadomić odpowiednie służby, które rozpoczęły badania wystających elementów. Eksperci potwierdzili podejrzenia spacerującej pary. Na amerykańskim wybrzeży od 200 lat ukryty był statek towarowy, który zaczął być odsłaniany przez erozję. Po dokładnej analizie stwierdzono, że najprawdopodobniej pochodzi z XIX wieku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ekspertów, jednostka pływająca została zbudowana przez Amerykanów, Kanadyjczyków lub brytyjskich osadników. Wskazywać na to ma fakt, że drewno zostało pocięte na stopy i cale. Wciąż nie wiadomo jednak, jaka jest historia tego wraku.

Specjaliści nadal nie mają pewności co do tego, czy statek rozbił się o brzeg, czy może załoga porzuciła jednostkę pływającą z powodu pożaru lub burzy. Chociaż obiekt może stanowić niebywale interesujący element badań, zdecydowano, że wrak pozostanie na plaży. Wszystko przez astronomiczne koszty jego transportu.

Według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska, koszt wydobycia i przeniesienia takiego statku wyniósłby około miliona dolarów. Nic dziwnego, że jak dotąd nie zgłosili się chętni do jego przetransportowania. Nie znaczy to jednak, że wrak będzie pełnił funkcję atrakcji turystycznej, do której każdy wczasowicz będzie mógł się bezkarnie zbliżyć.

Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościćDoda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościćCzytaj dalej

Odkrycie obiektu, którego wydobycie będzie kosztowało milion dolarów

Chociaż odkrycie wywołało wiele emocji, ze względu na astronomiczne koszty wydobycia, wrak pozostanie na plaży. Mając na uwadze turystów, którzy chętnie wykradają zabytkowe elementy i zabierają je do domów, służby przekazały już odpowiednie oświadczenie. Eksperci chcą odstraszyć wszelkich rabusiów, nawet tych, którzy szukają jedynie pamiątek z wczasów.

Zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Florydę, zostali już poinformowali o obowiązujących procedurach. Naruszenie konstrukcji czy też zawłaszczenie jej elementu będzie traktowane przez służby jak przestępstwo. Warto przypomnieć, że wczasowicze, którzy lubią kraść zabytkowe przedmioty, nie są rzadkością. Nie dotyczy to jedynie osób, które chcą zarabiać na czarnym rynku. Wielu podróżnych zabiera takie rzeczy w formie pamiątek z wakacji lub talizmanów, nie zdając sobie sprawy z tego, że traktowane jest to jako zwykła kradzież. Dobrze wiedzą o tym osoby pilnujące zabytkowych obiektów między innymi we Włoszech czy Grecji.

Dzisiaj grzeje:

1. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o wydłużaniu i rozszerzaniu
2. Wyszedł tylko na grzyby. W lesie natrafił jednak na nieprawdopodobny skarb
3. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyjątkowym odkryciu, którego dokonano niedaleko polskiej ziemi. Badacze, którzy eksplorowali Karpaty, znaleziono obiekt, który ma około 65 tysięcy lat. Do tego imponującego wydarzenia doszło na terenie Rumunii. Eksperci przyznali, że to odkrycie na skalę światową. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaDziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaCzytaj dalej

odkrycie na Florydzie
źródło: www.facebook.com/LAMPmaritime

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Bije na głowę nawet uwielbiane ogórki. Kiszona marchewka jest cennym źródłem probiotyków
  2. Przewoził jabłka, zapomniał o jednym. Teraz kara może wynieść 2 tysiące złotych
  3. Polska aktorka wrzuciła do sieci zdjęcie z lotniska. Od razu zawrzało. Lawina komentarzy nie miała końca
  4. Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla Polski
  5. Dramatyczna sytuacja polskich lotnisk. "Wisi widmo upadłości"
  6. Pielęgniarka ostro o materiale TVN-u. Opisała, jak naprawdę wygląda praca w szpitalu
  7. Podglądała dwie ciężarne świnie przez kamerkę. Przypadkiem ocaliła im życie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł