odkrycie na plażyFot. facebook.com/Martyn Green

Zobaczył na plaży dziwne rzeczy. Były ich setki, warte fortunę

Odkrycie dziwnie wyglądającego obiektu na plaży mogło mu przynieść małą fortunę. Po bliższych oględzinach wszystko się wyjaśniło. Mężczyzna zamiast zbierać cenne drobiazgi, zabezpieczył je przed innymi. Nagrania pojawiły się w sieci.

Odkrycie poruszającej się kłody wywołało zaciekawienie rodziny, która spacerowała po plaży u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Postanowili jej się przyjrzeć, ponieważ nigdy wcześniej nie widzieli niczego podobnego. Z bliska dziwny twór wyglądał jeszcze ciekawiej. Nikt nie miał pojęcia, co to jest, lecz po chwili szperania w internecie, pojawiła się odpowiedź.

Polski rząd nagle wydał Polski rząd nagle wydał "pomarańczową listę". Jest długaCzytaj dalej

Odkrycie na plaży

Martyn Green szedł z synem brzegiem morza, gdy zadzwonił jego telefon. Żona pozostająca kawałek za nimi dostrzegła coś, co przykuło jej uwagę. Poprosiła męża o powrót i wspólnie podeszli do znaleziska. Morze wyrzuciło na brzeg kłodę, jednak to, co się na niej znajdowało, wywołało sensację. Powierzchnia w całości była pokryta przez wijące się skorupiaki.

Chociaż było ich ok. 2 tys. w jednym miejscu, rodzina nigdy nie widziała ani jednego osobnika tego gatunku. Syn małżeństwa zaczął szukać informacji w sieci i już po chwili wiedział, czym są tajemnicze skorupiaki. Pąkle gęsie sie dobrze znane m.in. w Hiszpanii i Portugalii, gdzie są uznawane za przysmak. Ich cena to niekiedy nawet 100 zł za sztukę.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. Dramatyczne wspomnienia gwiazdy "M jak miłość". Długo ukrywane szczegóły poruszyły fanów

Można było dużo zarobić

Martyn szybko oszacował, że kolonia pąkli na plaży w Caernarfon, która liczy ok. 2 tys. osobników, jest warta ponad 50 tys. funtów, czyli ok. 245 tys. złotych. Za taką kwotę wiele osób byłoby skłonnych zbierać skorupiaki i próbować je sprzedać. Z tego powodu mężczyzna postanowił nie ujawniać miejsca, gdzie znaleźli porośniętą pąklami kłodę. Dzięki temu mogły w spokoju czekać, aż woda zabierze je do morza. Ciekawego odkrycia dokonała także nastolatka w Mielnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Na zdjęciu ukrywa się pies. 98% osób nie jest w stanie go znaleźć po 10 minutach, widzisz go?

Źródło: O2

Następny artykuł