odkrycie w lesieFot. pixabay.com/ Mylene2401

Pan Rafał poszedł do lasu. Znajomi przecierali oczy, mogli tylko pomarzyć

Odkrycie, którego dokonał pewien mężczyzna spacerujący po lesie, wzbudza zazdrość u wielu innych. Niewiele osób ma takie szczęście i na próżno przeczesuje leśne ostępy. Warto jednak spróbować swoich sił.

Odkrycie idealnego miejsca na grzybobranie w dużej mierze zależy od szczęścia. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie, którego nie brakuje Panu Rafałowi z Jeleniej Góry. W półtorej godziny zebrał aż 144 prawdziwki. Swoim wyczynem pochwalił się na łamach Wirtualnej Polski i teraz wiele osób mu zazdrości.

Rząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróżyRząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróżyCzytaj dalej

Odkrycie, którym można się pochwalić

Pogoda jest teraz idealna dla grzybów, które uwielbiają opady deszczu i wysokie temperatury. Początek września przyniósł więc ich wysyp, z czego cieszą się grzybiarze. Każdy, kto ma chwilę na spacer po lesie, wróci z niego z pełnym koszem, chociaż rekordziści poświęcają temu zajęciu znacznie więcej czasu. Nie tylko liczba grzybów jest w tym roku wyjątkowo wysoka, lecz także ich rozmiary.

Pani Monika z Orłowic pod Świeradowem-Zdrojem trafiła na szczególnie duże okazy, czym pochwaliła się wysyłając zdjęcie na platformie dziejesie.wp.pl. Z takich zbiorów można przygotować nie tylko obiad, ale też przetwory na zimę. Zanim wybierzemy się do lasu po skarby runa leśnego, trzeba sprawdzić kilka rzeczy. Swoje triki przekazał pan Janusz.

Dzisiaj grzeje: 1. Papież Franciszek powiedział o gorszej zarazie niż koronawirus. Mocne słowa Głowy Kościoła
2. Jarosław Kaczyński przedstawił historię Polski, o której nikt nigdy nie słyszał? Wielu może być zaskoczonych

Zbieranie grzybów w nieodpowiednim miejscu może się dla nas skończyć mandatem. Wysokość waha się od 20 do nawet 500 zł, w zależności od przewinienia. Zbieranie grzybów legalne jest w Lasach Państwowych, lecz nie można tego robić w parkach narodowych. Grzybiarze mogą tam zostać ukarani za samo zejście ze szlaku. Innymi obszarami, gdzie nie można wchodzić, sa miejsca wycinki drzew czy tereny wojskowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł