odkrycie na strychuFot. Wikimedia Barbara Maliszewska CC BY-SA 3.0 pl

Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze

Odkrycie na szkolnym strychu okazało się bardziej szokujące, niż można było sądzić na początku. Pod dachem budynku znaleziono niesamowite przedmioty. Obiekty zostały już przekazane odpowiedniej placówce. Przed rozpoczęciem porządkowania strychu pracownicy szkoły nie spodziewali się, że mogą znaleźć coś podobnego.

Odkrycie, którego dokonano w jednej ze szkół w gminie Kraśnik, zszokowało wszystkich. Podczas porządkowania budynku pracownicy weszli na strych - tam odkryli niesamowite przedmioty. Znalezione rzeczy okazały się bardziej fascynujące, niż można było początkowo zakładać. Zostały już przekazane do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie.

Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieniRząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieniCzytaj dalej

Wyjątkowo interesujące i rzadko spotykane odkrycie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Stróży-Kolonii w gminie Kraśnik. Pracownicy placówki podczas sprzątania strychu znaleźli przedmioty, które pochodzą z czasów II Wojny Światowej. Konserwatorzy zabytków nie mają pojęcia, jakim cudem rzeczy trafiły pod dach szkoły. Media zapewniają jednak, że dla miłośników zabytków znaleziska mogą mieć wyjątkową wartość.

Szokujące odkrycie na strychu szkoły w gminie Kraśnik

Odkrycie szybko zainteresowało Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Do znalezionych przedmiotów należą 2 egzemplarze luf od karabinu Mauser oraz 1 egzemplarz lufy karabinu Mosin, które pochodzą z czasów II Wojny Światowej. Historia rzeczy jest jeszcze bardziej zaskakująca, ponieważ nie wiadomo, w jaki sposób znalazły się w placówce edukacyjnej.

- Na pozostałości trzech karabinów – zachowanych, pomimo braku kolby w stosunkowo dobrym stanie - natrafiono podczas porządkowania strychu Szkoły Podstawowej w Stróży–Kolonii, gm. Kraśnik. Niestety nie zachowały się informacje, w jakim miejscu, w jakich okolicznościach zostały one odkryte i w jaki sposób trafiły na szkolny strych - czytamy w komunikacie Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Po tym, jak odkrycie trafiło do ekspertów, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w mediach społecznościowych przedmioty te zostaną przekazane do placówki muzealnej. Tam zostaną poddane konserwacji. Podkreślono, że znalezisko stanowi przykład potrzeby uznania militariów za część dziedzictwa narodowego i powinno się je traktować jako materialne świadectwo działań wojennych.

Dzisiaj grzeje: 1. Był wielki huk, potem błysnęło. 10 dzieci nie żyje, były bezradne, tragiczna wiadomość z zagranicy
2. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja

Takie odkrycie to z pewnością rzadkość. Znalezione przedmioty mogą szczególnie zainteresować miłośników zabytków militariów. Być może ktoś spróbuje odkryć ich interesującą i tajemniczą historię. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niezwykłym odkryciu w polskim lesie.

odkrycie na strychu

odkrycie na strychu

źródło: facebook.com/Lubelski-Wojewódzki-Konserwator-Zabytków

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oddał pięknego psa po 3 dniach z powrotem do schroniska. Okropny powód, zwierzę nie zawiniło
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Oddał pięknego psa po 3 dniach z powrotem do schroniska. Okropny powód, zwierzę nie zawiniło

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł