odkrycie w piramidzieFot. youtube.com/ On Demand News

Tysiące lat skrywały tajemnicę. Wystarczyła jedna anomalia i wszystko stało się jasne

Odkrycie, którego dokonano w jednym z najsłynniejszych obiektów świata zadziwiło naukowców. Chodzi o anomalię, na którą trafili w kamiennych blokach. Czy doprowadzi ona do rozwikłania tajemnic, które pozostawił po sobie starożytny władca?

Odkrycie, którego dokonano w kamieniach Wielkiej Piramidy zadziwiło naukowców. Mają nadzieje, że dziwna anomalia doprowadzi ich do rozwiązania kolejnej zagadki starożytności. Na temat dziwnego zjawiska pojawiło się już nawet kilka teorii, która wyjaśniałaby jego pojawienie.

1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasneCzytaj dalej

Dziwne odkrycie w cegłach piramidy

Piramida Cheopsa, czyli Wielka Piramida w Gizie, została wybudowana najprawdopodobniej w okresie Starego Państwa ok. 2560 lat p.n.e. Wznoszono ją 20 lat, a jej wysokość wynosiła 146 m, a obecnie sięga prawie 139 m. Budowla miała posłużyć jako grobowiec faraona Cheopsa.

Badania archeologiczne wykazały dziwne anomalie, wykryte z pomocą kamer termowizyjnych. Wyniki wywołały ogromne poruszenie wśród zespołu naukowców z Egiptu, Francji, Kanady i Japonii. Piramida została zbadana w czasie wschodu słońca. Obserwacje potwierdziły "istnienie kilku anomalii termicznych, które zaobserwowano podczas faz nagrzewania lub schładzania wapieni".

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. Już od jutra. Duże zmiany dla wyjeżdzających z Polski. Nagły zwrot akcji

Naukowcy nie mają pewności, co może być przyczyną tej anomalii. Według kilku teorii, wynikają z zastosowania specjalnych materiałów w czasie budowy, wewnętrznych prądów powietrza lub istnienia ukrytych komnat. Badacze mają nadzieję, że dzięki odkryciu uda się odnaleźć komnatę, w której znajduje się ciało Cheopsa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: WP

Następny artykuł