Turysci.pl
Morskie Oko

Fot. Wikipedia.org/Krzysztof T. miw/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Od 2 sierpnia parking w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletem

8 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści wybierający się na Morskie Oko, którzy planują zostawić swój pojazd na Łysej Polanie lub Palenicy Białczańskiej, od 2 sierpnia będą musieli wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl. Od tego dnia nie będzie już można dokonać opłaty na parkingu, nawet jeśli będą wolne miejsca.

Morskie Oko jest jednym z najchętniej odwiedzanych punktów w polskich Tatrach. Widać to zresztą po miejscach parkingowych - od dłuższego czasu osoby, które nie zakupiły miejsca wcześniej, nie miały już możliwości zaparkowania pojazdu. TPN podjął więc decyzję o zmianie zasad zakupu biletów.

protesty nad morzem

Protesty we Władysławowie. Turyści mogą mieć problem z wjazdem na Półwysep Helski

CZYTAJ DALEJ

Wjazd na parking pod Morskim Okiem tylko z e-biletem

Na wszystkie miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej oraz Łysej Polanie prowadzona jest sprzedaż online. Bilety można zakupić przez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety – pod warunkiem, że bilety nie zostaną wyprzedane wcześniej.

Jak podkreśla TPN, w sezonie letnim stale dochodzi do sytuacji, w których miejsca na parkingach wyprzedane są jeszcze dzień wcześniej. Bilet parkingowy uprawnia do przyjazdu niezależnie od godziny, jednak zalecane jest zjawienie się przed 8, w celu uniknięcia korków dojazdowych.

Osoby, które nie posiadają konta do płatności internetowych, od 2 sierpnia będą mogły zakupić bilet z płatnością gotówkową w Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44), czynnym codziennie od 7:30 do 16:30.

Podobny model sprzedaży obowiązywał już w trakcie zeszłorocznych wakacji. Jak tłumaczy TPN, ostatnie tygodnie pokazały, że system mieszany w okresie dużego ruchu turystycznego nie redukuje korków w tym rejonie.

– E-bilety są próbą rozwiązania problemu kolejek, korków i związanych z tym frustracji. Mają zapewnić względny komfort w czasach gwałtownie rosnącego ruchu turystycznego. Zależy nam na usprawnieniu początkowego etapu tatrzańskiej wycieczki – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Turyści, którym nie uda się wykupić e-biletu, mogą skorzystać z parkingów alternatywnych dostępnych na terenie gminy Bukowina oraz z parkingu na Polanie Zgorzelisko. Stamtąd można dotrzeć na początek szlaku transportem zbiorowym, podobnie zresztą jak z Zakopanego i innych pobliskich miejscowości.

TPN przypomina także, że policja odholowuje samochody zaparkowanie na zakazie. Parkować nie można np. wzdłuż pasa drogowego na odcinku Łysa Polana – Wierchporoniec czy w rejonie ronda na Wierchporońcu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >