nowe obostrzenia minister zdrowiafot. google maps (screen)

Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznych

Obostrzenia w Polsce powracają. Minister Zdrowia podał nowe fakty. Nowe restrykcje obejmą miejsca publiczne. Zmienią się również zasady dotyczące zasłaniania nosa i ust oraz uczestnictwa w uroczystościach rodzinnych.

Obostrzenia, których wprowadzenie ogłosił Minister Zdrowia Adam Niedzielski, dotyczyć będą przede wszystkim funkcjonowania restauracji i barów oraz limitów gości na weselach i innych zgromadzeniach. Rozszerzony zostanie również obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiJuż nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiCzytaj dalej

Minister Zdrowia zapowiedział nowe obostrzenia

Według informacji przekazanych przez ministra Niedzielskiego, na którego powołuje się RMF, obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu obejmie również powiaty obięte żółtą strefą, a nie tak jak do tej pory, tylko czerwoną. Ponadto, w strefie czerwonej restauracje i puby będą mogły być otwarte tylko do godziny 22. Zmiany dotyczyć będą również wesel oraz innych zgromadzeń. W strefie zielonej liczba uczestników nie będzie mogła przekroczyć 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób.

- To nie liczba nowych zachorowań jest najważniejszym wskaźnikiem informującym o rozwoju pandemii, ale najważniejsza jest liczba zajętych łóżek i liczba osób wymagających wsparcia tlenowego - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister dodał, że resort analizuje, ile łóżek i respiratorów będzie odpowiadał zapotrzebowaniu pacjentalnemu w najbliższym czasie. Jak poinformował, nie spodziewa się, aby miejsc miało zabraknąć. Przyznał jednocześnie, że nasilona liczba przypadków wynika ze zwiększonej aktywności oraz interakcji osób zakażonych.

- W najbliższym czasie należy przyzwyczaić się do zachowania tego trendu. To konsekwencja przywracania normalności, standardowego modelu pracy, powrotu dzieci do szkół i zwykłych czynności, które wykonywaliśmy przed pandemią. To powoduje, że rośnie liczba interakcji społecznych - wyjaśnił minister.

Niedzielski zapowiedział również, że stosowne rozporządzenie w sprawie nowych obostrzeń zostanie przygotowane do końca tego tygodnia. Dodał, że decyzja była konsultowana z lekarzami oraz specjalistami w tej dziedzinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra
2. Prowadząca "Koło fortuny" ujawniła, jak naprawdę pracuje jej się w TVP. Bezlitosne słowa
3. Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.

- Wychodząc na przeciwko postulatom i wnioskom przede wszystkim lekarzy zakaźników, ale także całego środowiska lekarskiego, będziemy chcieli wydać specjalne rozporządzenie, które opisuje schemat postępowania z pacjentem podejrzanym bądź też ze stwierdzoną zachorowalnością czy chorobą wywołaną koronawirusem - powiedział szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjechała z owczarkiem szwajcarskim na wieś. Pragnęła sielanki, niespodziewanie jej życie zmieniło się w koszmar
  2. Lidl wycofuje wadliwy produkt. Ma go wielu Polaków, może wybuchnąć
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Ciężko chora suczka wkrótce miała odejść. Właściciel podziękował jej za przyjaźń w przepiękny sposób

źródło: RMF24

Następny artykuł