Obostrzenia w Lizbonie już wkrótcePixabay.com/Pierre-Alain_DEGARDIN

Niebawem wprowadzą ostre obostrzenia do turystycznego miasta. Niebywałe, co się w nim teraz dzieje

Obostrzenia mają zostać wprowadzone w jednym z turystycznych miast w Europie. Wiele osób obawia się więc podróżowania tam. Jedno z polskich mediów sprawdziło, jak wygląda sytuacja na miejscu.

Obostrzenia wracają w wielu państwach na świecie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Niestety, w ostatnim czasie w niektórych krajach statystki są coraz gorsze, więc władze muszą interweniować przywracając ograniczenia. Jednym z takich miejsc jest popularne wśród turystów miasto w Europie. Jedna z polskich redakcji pojechała na miejsce, aby sprawdzić, jak wygląda sytuacja.

Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbDruzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Wkrótce obostrzenia w popularnym mieście

Miasto, o którym mowa, to Lizbona, czyli stolica Portugali. Dziennikarz portalu Onet.pl postanowił pojechać na miejsce, aby skontrolować sytuację. Jak się okazuje, można dostrzec obawy przed nagłym wprowadzeniem restrykcji, ponieważ to popularne miasto turystyczne świeci pustkami. W relacji czytamy, że Lizbona aktualnie nie przypomina miasta z pocztówek.

Do tej pory stolica Portugalii słynęła z tłumów turystów. Jedną z najbardziej obleganych atrakcji była Winda Santa Justa. Teraz nawet nie trzeba stać w kolejce, aby wjechać nią na górę i zobaczyć panoramę miasta. Podobnie jest w przypadku zabytkowego tramwaju linii 28, którym można wybrać się na objazdową wycieczkę po mieście. Są jednak też zalety takiej sytuacji. W niektórych miejscach ceny znacznie spadły. Można to zauważyć w restauracjach czy hotelach.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Sami Portugalczycy bardzo stosują się do restrykcji z powodu epidemii. Osoby, które podróżują pociągiem, metrem czy tramwajem w Lizbonie praktycznie w stu procentach stosują się do wymogów związanych z COVID-19 i noszą maski. Jeśli ktoś tego nie zrobi, na pewno zostanie upomniany przez kierowcę. Więcej o Portugalii można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł