Obostrzenia dotyczące przemieszczania się dzieci luzowane.Fot. Pixabay/icsilviu

Zmiany w poruszaniu się po Polsce. Już je wprowadzono, wielu nawet nie wie

Obostrzenia wynikające z zagrożenia epidemiologicznego mocno wpływają na życie milionów Polaków. Jednak od dwóch dni obowiązują istotne zmiany.

Obostrzenia w dobie pandemii wpłynęły na miliony Polaków, jednak dwa dni temu weszły bardzo istotne przepisy. Mimo że koronawirus pokrzyżował plany szczególnie dzieciom i młodzieży, właśnie oni powinni zainteresować się zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Ile będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawIle będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawCzytaj dalej

Luzowane obostrzenia

Na dzień 18 maja czekali szczególnie pracownicy zakładów fryzjerskich oraz kosmetycznych, a także gastronomia. Mimo zakazu działalności restauracji hotelowych swobodnie mogą funkcjonować lokale gastronomiczne nie tylko w obrębie tzw. ogródków, ale i w pomieszczeniach. Na każdego klienta przewidziane są dokładnie 4 metry kwadratowe. W salonach kosmetycznych i fryzjerskich przebywać mogą wyłącznie osoby obsługiwane. Stąd też apel o umawianie wizyt na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek.

Nadal zamknięte będą kluby fitness, siłownie i place zabaw. Zwłaszcza te ostatnie powinny zainteresować bohaterów kolejnych przepisów Ministerstwa Zdrowia.

Obostrzenia nie dla najmłodszych

Z dniem 18 maja nie tylko pracownicy sektora usług mogą wrócić do w miarę normalnego układu dnia. To także pakiet zmian dla najmłodszych. Od teraz osoby poniżej 13. roku życia mogą wychodzić z domu bez dorosłego opiekuna. Ostatnie tygodnie były szczególnie uciążliwe dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, ponieważ bez pełnoletniego opiekuna byli zdani na siedzenie w czterech ścianach. Także Piotr Müller, rzecznik rządu uspokaja, iż najpewniej od początku nowego roku szkolnego wszystko wróci do normy. Warto wspomnieć, że od 25 maja będą funkcjonowały świetlice szkolne.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

- To jest okres przejściowy i do końca roku szkolnego najprawdopodobniej w ten sposób to może wyglądać, a od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek ta formuła, która jest w tej chwili, czyli dobrowolnego wysyłania dzieci do szkół, placówek opiekuńczych, wydaje się formułą najbardziej optymalną – powiedział w rozmowie z Radiową Jedynką

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trudno oderwać wzrok. Wyciekło zdjęcie Dowbor z czasów, kiedy miała 20 lat, ale petarda
  2. 83-latek stracił w pożarze wszystko. Uratował tylko kota, poruszające nagranie
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi

Źródło: Onet

Następny artykuł