obostrzenia premier powiedziałFot. flickr.com/photos/premierrp/

Porażające słowa premiera Morawieckiego. Mówi o nowych obostrzeniach

Obostrzenia stanął się bardziej rygorystyczne? Premier Mateusz Morawiecki jeszcze podczas kampanii wyborczej zapewniał polskie społeczeństwo, że epidemia koronawirusa jest pod kontrolą i zaczyna się wyciszać. Nie trzeba było długo czekać na dynamiczny skok wzrostu potwierdzonych przypadków - przez kilka dni było prawie tysiąc dziennie. Teraz szef rządu mówi o kolejnych restrykcjach.

Obostrzenia mogą stać się bardziej bardziej rygorystyczne. Mateusz Morawiecki podczas środowego (9 września) wywiadu z internautami, którego udzielił za pośrednictwem mediów społeczonściowych, przyznał, że nie wyklucza wprowadzenia kolejnych restrykcji, by zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Premier odpowiedział także na pytania odnośnie noszenia maseczek.

Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyAutobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Już wcześniej Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas przyznal w rozmowie z dziennikarzami Radia Zet, że jest za tym, aby maksymalną liczbę gości na weselach zredukować do 50 osób. Podkreślił także, że będzie taki właśnie wniosek kierował do premiera Mateusza Morawieckiego i ma nadzieję, że decyzja zostanie podjęta w obecnym tygodniu. W środę szef polskiego rządu udzielił odpowiadał na pytania na swoich Facebooku.

Nowe obostrzenia dotyczące wesel? Premier nie może obiecać, że tak się nie stanie

Podczas rozmowy z internautami Mateusz Morawiecki był wielokrotnie pytany o panujące obostrzenia oraz te, które rząd zamierza wrowadzić w najbliższym czasie. Jedno z pytań brzmiało "kiedy skończy się cyrk z maseczkami?", do którego także odniósł się premier. Szef polskiego rządu przyznał, że to zalecenie jest uciążliwe i ma swoje wady, jednak rekomendują je wirusolodzy.

- Tam gdzie możemy, tam gdzie nie ma dystansu społecznego, tam starajmy się je nosić. Nie jest to idealny sposób, który nas zabezpiecza, ale wirusolodzy mówią, że pomaga, więc starajmy się to stosować - słowa premiera cytuje Radio Zet.

Permier Morawiecki stwierdził, że obostrzenia nadal są, konieczne. Podał przykład Hiszpanni, jako kraju, w którym wystąpił nagły i bardzo dynamiczny powrót zarażeń. Szef rządu zwrócił uwagę na fakt, że znaczny wzrost nowych przypadków odnotowuje również Francja, gdzie znów pojawiają się tysiące kolejnych zarażonych. Został zapytany o planowane nowe restrykcje w Polsce - szczególnie te dotyczące wesel. Mateusz Morawiecki oświadczył, że do końca października takich zmian nie będzie, poźniej jednak mogą zostać wprowadzone.

- Ale, czy nie wdrożymy pewnych obostrzeń np. zmniejszenia (liczby uczestników wesel - red.) ze 150 do 100 osób, tego nie mogę dziś obiecać, ponieważ widzimy, że jest to problem - słowa Morawieckiego cytuje Radio Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Daniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
2. Bulwersujące sceny w Dzień dobry TVN. Widzowie nie wytrzymali, posypały się gromy

Mateusz Morawiecki przyznał, że dodatkowe obostrzenia dotyczące wesel mogą być koniecznością, ponieważ resort zauważył, że stanowią one poważny problem, który przyczynia się do rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Premier podkreślił, że decyzja jeszcze nie zapadła. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o coraz trudniejszej sytuacji na Pomorzu związaną z epidemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
  2. Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASA
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł