obostrzenia z Polsceturysci.pl

Minister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listy

Obostrzenia obowiązujące w strefach żółtych i czerwonych zostaną zmienione, a liczba powiatów nimi objętych się powiększy. Już 10 października wejdą w życie, co zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obostrzenia już niedługo się zmienią, z czego wiele osób będzie niezadowolonych. Rzecznik resortu zdrowia poinformował, że na liście powiatów objętych żółtą strefą znajdzie się ponad 100 w najbliższą sobotę. Zagrożone sa duże miasta, w tym Warszawa, która niemal na pewno zostanie objęta kolejnymi ograniczeniami. Mieszkańcy nie kryją niezadowolenia.

Wielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomośćWielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomośćCzytaj dalej

Obostrzenia wpłyną na turystykę

W środę 7 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o największej dobowej liczbie zakażeń, która przekroczyła juz 3 tys. (3003). Tego dnia odnotowano także największą dobową liczbę zgonów: 75. Łącznie od początku epidemii koronawirusa wykryto u 107 319 osób, z czego 2 792 zmarło. W związku ze stałym wzrostem infekcji kolejne powiaty będą musiały wprowadzić ograniczenia.

Obecnie szczególne zasady obowiązują w 51 powiatach, a 10 października zmieni się zarówno ich ilość, jak i zakres restrykcji. Wiele miast zostanie oznaczonych kolorem żółtym i tym samym będzie zmuszonych do ograniczenia imprez masowych i wszelkich demonstracji. Od soboty maseczki będą obowiązkowe na ulicach nie tylko w strefach czerwonych. Mieszkańcy i turyści muszą o nich pamiętać.

Dzisiaj grzeje: 1. Trwa walka, w środku było ponad 100 osób. Płomienie są gigantyczne, wiadomość ze świata
2. Jarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowieka
3. Jest przełom. Wyciekły informacje o WizzAir, klienci mogą nie uwierzyć

Tym, co najbardziej dotknie turystów, jest ograniczenie działalności restauracji i kawiarni. wszelkie lokale gastronomiczne będą mogły działać tylko w godzinach 6-22. Tym samym blokuje się możliwość organizowania imprez trwających w nocy, które wpływały na zmniejszanie dystansu społecznego. Ograniczeniom zostaną poddane także wesela i inne spotkania, które w strefie czerwonej będą mogły liczyć 50 osób, w żółtej 75, a w pozostałej części kraju 100 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pies podchodzi do małej dziewczynki. Po chwili dzieje się niemożliwe
  2. Szczeniak, którego możesz nosić w kieszeni. Adopcja psa w wyjątkowy sposób, wielu może być zaskoczonych
  3. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
  4. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie
  5. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
  6. Porzucony szczeniak był w naprawdę ciężkim stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł, by go adoptować

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł