Obostrzenia wrócą? Jest stanowisko Ministerstwa ZdrowiaTurysci,pl

Czy będzie powrót do obostrzeń w Polsce? Rzecznik rządu zabiera głos

Obostrzenia z powodu koronawirusa wrócą? W kraju wciąż pojawiają się nowe zakażenia, które dziennie są liczone w setkach. Sytuacja nadal wygląda niepokojąco. O powrocie do ograniczeń wypowiedział się rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Obostrzenia to coś, czego boi się większość Polaków. Od dawna wszyscy zastanawiają się, czy z powodu dużej ilości zakażeń, nie zostaną one przywrócone. Rzeczywiście, sytuacja wciąż nie wygląda dobrze. O możliwości przywrócenia restrykcji mówił rzecznik MZ.

Nie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła PolskąNie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła PolskąCzytaj dalej

Czy znów pojawią się obostrzenia?

Polska walczy z epidemią koronawirusa już co roku. Nadal jest ona dużym problemem. Ostatnio mówiliśmy o rekordzie, kiedy w ciągu doby potwierdzono ponad 900 przypadków zakażenia. Teraz sytuacja poprawia się. Ostatnio liczba pozytywnych wyników testów na COVID-19 zmniejszyła się do około 300-400 na dobę. Mimo to fakt, że wciąż są to setki osób, jest niepokojący. Co na to Ministerstwo Zdrowia?

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ, zauważa, że największym problemem są przyjęcia weselne. Statystyki pokazują, że tam często pojawiają się nowe ogniska koronawirusa. Już w zeszłym tygodniu mówił, że brane są pod uwagę dodatkowe restrykcje na tego typu uroczystościach. Jednak jak powiedział w poniedziałek na antenie kanału TVP1, na ten moment nie ma decyzji w tej sprawie. Dodał, że być może wcale nie będzie to rozpatrzone. Polityk został także zapytany o powrót do lockdownu.

Dzisiaj grzeje: 1.Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. "Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisami

- Nie wydaje mi się, aby on był możliwy, ponieważ cały system służby zdrowia, cały mechanizm państwowy jest już o wiele lepiej przygotowany do koronawirusa, do pojawiających się nowych przypadków - zapewniał Andrusiewicz. Zaznaczył, że nowe ograniczenia będą pojawiały się jedynie lokalnie w odpowiedzi na nowe ogniska zakażeń w danych regionach. Więcej o koronawirusie można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł