obostrzenia pojawią się wcześniejFot. Pixabay.com/ MirceaIancu

Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystów

Obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych, to zdaniem rządu za mało, by powstrzymać epidemię. Właśnie podjęto ważną decyzję, która może pokrzyżować plany np. turystom. Najbliższe godziny zaważą o dalszych działaniach.

Obostrzenia obowiązujące w Polsce nie są jeszcze tak rygorystyczne, jak w niektórych krajach. Rząd postanowił przyspieszyć proces przywracania ograniczeń, by zatrzymać epidemię. W tym celu odbyły się rozmowy pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a Komendą Główna Policji, które nawiążą współpracę. Na ulicach znowu będziemy obserwowani, upominani i karani.

Minister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyMinister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyCzytaj dalej

Turyści stracą możliwość swobodnego zwiedzania i odpoczywania

Surowe zasady w powiatach objętych strefą żółtą i czerwoną miały wejść w życie w połowie miesiąca, jednak jest już niemal pewne, że zaczną obowiązywać wcześniej. Przyczyną takich działań jest stale zwiększająca się liczba zakażeń oraz zgonów. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa i chorób współistniejących zmarło 58 osób, a 2367 otrzymało pozytywny wynik testu.

Efektem prac Ministerstwa Zdrowia ma być wykasowanie wszelkich wyjątków, które pozwalały na nie zasłanianie ust i nosa tam, gdzie był taki obowiązek. W dodatku maseczka będzie obowiązkowa także na ulicach w powiatach żółtych i czerwonych. Teraz policjanci wrócą na ulice, by egzekwować nowe zasady, hojnie wystawiając mandaty. Niestety to nie jedyne zmiany, jakie zajdą w najbliższych dniach. Wszystkie osoby, które planowały wyjazd, będą musiały pamiętać o zasłanianiu ust i nosa, a także innych zasadach, które odbierają radość z wycieczki.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. Czy Kinga Duda jest zadowolona z nowej roli? Wielu może być zaskoczonych
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

Obostrzenia pojawią się wcześniej

Kolejnym ograniczeniem zostaną objęte wesela, na których gościć będzie mogło nie więcej niż 100 osób, a w przypadku stref żółtych tylko 75. W strefach czerwonych zmiany dotkną branżę gastronomiczną. Lokale będą musiały być zamykane o godzinie 22, by ograniczyć długie biesiadowanie sprzyjające bliskim kontaktom. Jak podaje serwis money.pl, przepisy wejdą w życie po krótszym czasie konsultacji społecznych - 1 lub 2 dni zamiast tygodnia. Skrócone ma zostać także vacatio legis, czyli czas, jaki mija od opublikowania przepisów do wejścia w życie ich zapisów dla rozporządzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszedł do klatki z niedźwiedziem, został śmiertelnie poturbowany. Czy niedźwiedź z cyrku zostanie uśpiony?
  2. Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans

Źródło: money.pl

Następny artykuł