Obiekty sportowe wracają do użytku, a wśród nich także baseny

Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin

Obiekty, które zostały zamknięte z powodu koronawirusa, powoli wracają do użytku. Znamy datę otwarcia kolejnych miejsc, za którymi tęsknią Polacy.

Obiekty, które zostały zamknięte z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa, powoli zaczynają się otwierać. Poinformowano o szybkim przywróceniu do użytku części z nich. Znana jest już data. Z czego znowu będą mogli korzystać Polacy?

Ministerstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbMinisterstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbCzytaj dalej

Obiekty sportowe zostaną wkróce otwarte

Rząd planuje otwarcie branży fitness już 1 czerwca, jednak nie jest to jeszcze data oficjalna. W tym samym czasie miałyby zostać otwarte baseny. Oczywiście, użytkowanie nie wyglądałoby tak samo jak wcześniej. Należy spodziewać się ograniczeń i nowych zasad. Jest to konieczne, aby klienci byli bezpieczni.

- Przedmiotem naszych ustaleń jest teraz to, jak rozwiązać sytuację związaną z liczbą osób korzystających z basenów. Trwają w tym temacie rozmowy. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i priorytetem jest zdrowie. Jesteśmy w kontakcie ze środowiskiem pływackim. Pani minister Danuta Dmowska-Andrzejuk korzysta ze wsparcia i doświadczenia Otylii Jędrzejczak. Jest ona bowiem specjalistką w zakresie upowszechniania sportu, a także zakresie sportu wyczynowego - podaje biuro komunikacji w ministerstwie sportu.

- Jeżeli uda nam się otworzyć baseny, kluby fitness i siłownie na początku czerwca, to można będzie powiedzieć, że sport w całości został odmrożony w ciągu miesiąca, bo zaczęliśmy 4 maja. To na pewno warte odnotowania - dodano.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów
2. Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnie

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny przedstawił specjalne zalecenia, z których wynika, że woda w basenach jest bezpieczna, kąpiel w niej nie grozi zakażeniem koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacje
  2. Schronisko podważa słowa ugryzionej przez psa aktorki. Jaka jest prawda?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł