Obiad nad morzem. Uważaj na niektóre rybyPixabay.com/ Anna Sulencka

Uważaj gdy jesz rybę nad morzem. Może się skończyć bardzo źle

Obiad na wakacjach dla wielu oznacza smażoną rybę. To jedna z tradycji podczas wypoczynku nad Bałtykiem. Trzeba jednak uważać, ponieważ są takie ryby, których lepiej się wystrzegać. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Obiad podczas wakacji nad polskim morzem dla wielu oznacza jedno - smażona ryba. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie ryby są odpowiednie do spożycia. Istnieją takie gatunki, które są szkodliwe dla zdrowia. Ich jedzenia powinno się unikać, ponieważ może się to skończyć bardzo źle.

Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieciKarygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieciCzytaj dalej

Niebezpieczny obiad nad morzem

Zakład Chemii Żywności i Środowiska Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni przeprowadził badania, które pokazują, że niektóre ryby mają wiele dioksyn i ich pochodnych, jak również metali ciężkich, głównie rtęci. Są to substancje chemiczne, które powstają w wyniku działań przemysłowych.Mogą one wywoływać między innymi nowotwory, bezpłodność, choroby wątroby. W takim razie jakich ryb unikać?

Badania pokazują, że najwięcej tego typu substancji znajduje się w pandze, rybie maślanej, tilapii, tuńczyku, okoniu, płotce, dorszu i węgorzu. Z kolei najmniej w takich rybach jak sardynki, mintaj i dziki łosoś. Problemem jest, że panga jest jedną z najchętniej kupowanych ryb w Polsce. Są sprzedawane głównie zamrożone, a pochodzą ze specjalnych wietnamskich hodowli. Karmione są między innymi granulkami z mączki rybnej lub ekstraktem z soi, daje się hormony, antybiotyki i środki bakteriobójcze.

Dzisiaj grzeje: 1. Wrzucił najnowsze zdjęcie z Władysławowa. Widać jak na dłoni
2. Wzrosną rachunki za prąd. Nowa opłata wyciągnie z twojej kieszeni ponad 100 zł

Popularny jest także szczupak, który ma w sobie najwięcej rtęci. Takie ryby jak morszczuk czy tuńczyk nie są aż tak szkodliwe, ale powinno się je omijać dlatego, że jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Więcej o rybach można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska pokazała wózek swojego synka. To prawdziwa karoca warta fortunę (FOTO)
  2. Jacek Kurski dostał właśnie nową fuchę. Kuriozalne okoliczności
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera

Źródło: ABC Zdrowie

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł