Turysci.pl
cathedral-gdc4a72583 1280

fot. Pixabay/ kamilasmrekovska

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Wraca wymóg testów

26 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zagraniczni podróżni wybierający się do Wielkiej Brytanii znów będą musieli wykonywać test na obecność koronawirusa przed przyjazdem - ogłosił w sobotę wieczorem minister zdrowia Sajid Javid. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się wariantu Omikron.

Wielka Brytania jako jedno z pierwszych państw zareagowała na pojawienie się nowego wariantu koronawirusa i wprowadziła zakaz lotów do sześciu państw południowoafrykańskich. Teraz restrykcje graniczne będą jeszcze rozszerzone.

EN 01504452 0160

Wybuch wulkanu Semeru na Jawie. Jest ofiara śmiertelna i wielu poszkodowanych

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania przywraca obowiązkowe testy na granicy

Nowe zasady na brytyjskiej granicy wejdą w życie w najbliższy wtorek o godz. 4 rano. Podróżni będą zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu wykonanego w ciągu 48 godzin przed wyjazdem.

Warto podkreślić, że obowiązek testowania dotyczyć będzie wszystkich podróżnych odwiedzających Wielką Brytanię oraz jej mieszkańców powracających z zagranicy, bez względu na to, czy są zaszczepieni, czy nie.

Nowe państwa na czerwonej liście

Od poniedziałku natomiast na czerwoną listę podróżną powraca Nigeria. Oznacza to, że z tego kraju będą mogli wrócić do domu tylko obywatele Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz rezydenci Wielkiej Brytanii. Osoby te zostaną poddane 10-dniowej płatnej kwarantannie w jednym z wyznaczonych hoteli.

Przypomnijmy, że Wielka Brytania początkowo wpisała na czerwoną listę sześć państw z południowoafrykańskich: RPA, Namibię, Zimbabwe, Botswanę, Lesoto i Eswatini. W ostatnią niedzielę dołączyły do nich cztery kolejne: Angola, Malawi, Mozambik i Zambia.

Javid zwrócił uwagę, że zmiany są "ogromnie niefortunne" dla osób, które planowały wyjazd. Podkreślił jednak, że są one spowodowane "rosnącą liczbą zakażeń związanych z podróżami", a nowe wymogi będą tymczasowe.

- Chcemy je znieść tak szybko, jak to możliwe - powiedział minister, cytowany przez Business Insider. Podkreślił przy tym, że "szczepionki pozostają naszą pierwszą linią obrony".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Business Insider

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >