Turysci.pl
Fot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Iberion

Norwegia i Dania zaostrzają obostrzenia

19 Listopada 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Udostępnij:

Dania i Norwegia odnotowały ostatnio bardzo wysokie wskaźniki zakażeń COVID-19. Z tego względu rządy tych krajów ogłosiły dziś nowe obostrzenia i restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

W Danii ma zacząć obowiązywać wymóg okazywania certyfikatów szczepień przeciwko COVID-19 w państwowych zakładach pracy. Do tej pory należało go pokazywać jedynie na wejściu na wydarzenia kulturalne oraz w punktach gastronomicznych. W Norwegii z kolei zaostrzone kontrole na granicach. Więcej szczegółów poniżej.

Nowe obostrzenia covidowe w Danii i Norwegii

Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie do Danii lub Norwegii, koniecznie sprawdź przepisy dotyczące restrykcji covidowych. Oba te kraje wprowadzają nowe zasady i nakazy.

W Danii w ostatnim okresie w ciągu doby rejestruje się około 4 tysięcy zakażeń. W Norwegii padł ostatnio dobowy rekord od początku pandemii - 2855 nowych zachorowań na COVID-19. W związku z tym oba kraje wprowadzają nowe restrykcje.

W Danii, wchodząc na wydarzenie kulturalne lub imprezę, albo odwiedzając restaurację, należy okazać certyfikat szczepień przeciwko COVID-19. Teraz trzeba będzie go pokazywać też w państwowych zakładach pracy.

Rząd rozważa także skrócenie czasu obowiązywania negatywnego testu na koronawirusa. Aktualnie badanie PCR ważne jest 96 godzin, a szybki test - 72 godziny.

Boże Narodzenie w Warszawie

10 miejsc w Warszawie i okolicach, które warto odwiedzić podczas Świąt. Niezwykłe miejsca na rodzinny wyjazd podczas Bożego Narodzenia

CZYTAJ DALEJ

Norwegia - zaostrzenie kontroli na granicach i obowiązek rejestrowania pojazdu

Jeśli planujesz wyjazd do Norwegii, przygotuj się na kontrolę na granicy. Od 26 listopada rząd wprowadza też nakaz zarejestrowania wjazdu do kraju na stronie internetowej entrynorway.no.

Rząd Norwegii zadecydował, że obowiązek okazywania certyfikatów szczepień przeciw COVID-19 będą mogły wprowadzać poszczególne gminy, w zależności od tego, jak będzie się w nich rozwijała sytuacja pandemiczna. Wiadomo już, że wymóg certyfikatów będzie wprowadzony w Trondheim.

Ministra zdrowia i opieki społecznej Norwegii, Ingvild Kjerkol, zwróciła się też do obywateli kraju z apelem o przestrzeganie restrykcji związanych z profilaktyką covidową, jak brak podawania ręki czy przytulania przy powitaniu. Osoby chore powinny zrezygnować z wychodzenia z domu.

Źródło: polsatnews.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Katarzyna DerdaAutor

Katarzyna Derda

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >