Norwegia miasto z zakazem umieraniaFot. Wikimedia.org/Zairon

Najdziwniejsze miasto na Ziemi. Nie można w nim umierać

Norwegia może pochwalić się jednym z najdziwniejszych miast na całym świecie. Jest przepiękne i klimatyczne, przyciąga jednak turystów tym, że obowiązuje w nim zakaz umierania.

Norwegia to jedno z najpiękniejszych państw na całym świecie. Wspaniałe widoki w pełni wynagradzają trudne warunki życia oraz bezwzględną naturę, która potrafi skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie w tym miejscu. Wiele niewielkich miasteczek ma niezwykły urok i pochwalić się może tłumami turystów poszukujących prawdziwego pustkowia, w którym odpoczną blisko przyrody. Jedna miejscowość jest jednak wyjątkowa i cieszy się popularnością z zupełnie innego powodu.

Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Czytaj dalej

Norwegia ma miejsce, w którym nie można umierać

Mowa o miejscowości Longyearbyen, która znajduje się w regionie Svalbard. Położona jest w niezwykle malowniczym miejscu i zachwyca przepięknymi krajobrazami. Mieszka w niej zaledwie 2 tysiące osób, jednak każdego roku odwiedzana jest przez wielu turystów z całego świata.

Wszystko przez to, że obowiązuje tam zakaz umierania. Miejscowy cmentarz został tam na stałe zamknięty, a gdy ktoś ciężko choruje, interweniuje sam gubernator. Zwykle w takich sytuacjach nalega, by chory opuścił region i przeniósł się do kontynentalnej części Norwegii. Nawet jeśli ktoś umrze nagle i niespodziewanie, jego ciało jest wywożone do innej części kraju. Brzmi to absurdalnie, ale ma swoje uzasadnienie.

Na początku XX wieku miała miejsce epidemia grypy, która powszechnie znana jest jako hiszpanka. Zabiła ona około 100 mln osób i dotarła również do Svalbardu. Zginęło tam przez nią kilkanaście osób, które zostały pochowane. W latach 50. odkryto jednak, że wszystkie ciała, które znalazły się w ziemi, nie ulegają pełnemu rozkładowi. Konserwuje je panująca tam niska temperatura.

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
2. Będzie nowa renta jako kolejne świadczenie? Emeryci mogliby zyskać dodatkowe pieniądze do emerytury

Postępujące globalne ocieplenie grozi ponownym wybuchem epidemii, dlatego też podjęto specjalne środki ostrożności. W okolicy cmentarza nie przebywa już nikt, nie zakopuje się tam też zwłok. "Zakaz umierania" ma chronić wszystkich mieszkańców przed tragedią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły powalające zdjęcia, Marta Kaczyńska już się nie wymiga. Widok odbiera mowę
  2. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie podda

Źródło: ChilliZET

Następny artykuł