Norwegia podwodna restauracjaFot. Snøhetta/materiały prasowe

Pierwsza podwodna restauracja w Europie. Okrzyknięto ją najlepszą na świecie

Norwegia pokazuje, na co naprawdę ją stać. Właśnie otworzono tam lokal, jakiego nie da się znaleźć nigdzie w Europie. Znajduje się całkowicie pod wodą, a do tego serwuje wyśmienite jedzenie.

Norwegia to przepiękny kraj, który słynie przede wszystkim z niesamowitych widoków. Bliskość dzikiej natury jest odczuwalna w tym państwie na każdym kroku, jednak nie tylko przyroda ma tam wiele do zaoferowania turystom. Wszyscy miłośnicy niezwykłych restauracji oraz smacznego jedzenia będą zachwyceni lokalem Under.

Podlasie zostało boleśnie ośmieszone. Urzędnik stracił pracę, a teraz się tłumaczyPodlasie zostało boleśnie ośmieszone. Urzędnik stracił pracę, a teraz się tłumaczyCzytaj dalej

Nazwa tutaj nie jest przypadkowa, bowiem restauracja rzeczywiście znajduje się "pod"... wodą. Jest to pierwszy lokal w Europie, który nie jest na powierzchni. Co więcej, jest zarówno niezwykły, jak i smaczny, gdyż zdobył prestiżowy tytuł najlepszej, nowej restauracji na naszym globie.

Norwegia kusi wyjątkową restauracją

"Under" swoje działanie rozpoczęła jeszcze w 2019 roku i w błyskawicznym tempie podbiła serca amatorów dobrej kuchni z całego świata. Lokal specjalizuje się i szczególnie znany jest z przygotowywania doskonałych owoców morza, choć trzeba przyznać, że ich ceny wcale nie są najniższe.

Stoliki bezustannie są tam zarezerwowane, zamawiać je trzeba ze znacznym wyprzedzeniem, co przekłada się oczywiście na względnie wysokie kwoty na paragonach. Średni koszt za miejsce dla jednej osoby wynosi około 1000 koron norweskich, a restauracja mieści 40 gości. Łatwo policzyć, że właściciele muszą na swoim "podwodnym" interesie zarabiać imponujące pieniądze.

Jedyny taki lokal w Europie

Nie jest to pierwsza podwodna restauracja na świecie. Są już takie trzy, lecz Under jest pierwszą w Europie. Cały budynek ma trzy kondygnacje, które sięgają aż 5,5 metra pod powierzchnię wody. Warto tu wspomnieć, że tylko najniższe piętro jest "zatopione" w całości.

Jedną z ulubionych atrakcji gości są wielkie, akrylowe szyby, dzięki którym można spoglądać zarówno pod wodą, jak i podziwiać krajobrazy nad jej powierzchnią, zależnie od piętra, które się wybierze. Dzięki temu restauracja ta cieszy się popularnością o każdej porze roku, za każdym razem oferując zupełnie inne doznania estetyczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. Wreszcie dobre informacje z Australii. Strażacy i eksperci mają świetne wiadomości na temat żywiołu
  4. 8 tysięcy ludzi ewakuowanych, wprowadzono 3. poziom alarmowy. Nagłe przebudzenie wulkanu
  5. Doszło do gwałtownej erupcji wulkanu, wielka ewakuacja. "Zaczęła wypływać lawa"
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Mojanorwegia.pl

Następny artykuł