Norwegia wprowadza kwarantannę dla PolakówUnsplash.com/engin akyurt/zdjęcie poglądowe

Polska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzję

Norwegia podała nową listę państw, na które zostaną nałożone restrykcje wynikające z pandemii koronawirusa. Chodzi o obowiązkową kwarantannę dla osób, które przyjeżdżają z tych krajów. Na liście znalazła się między innymi Polska. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?

Norwegia zapowiedziała restrykcje dla niektórych państw. Turyści przylatujący z niektórych państw będą musieli zostać odesłani na obowiązkową kwarantannę. Taką decyzję podjął rząd kraju. Na liście pojawiła się między innymi Polska. Kiedy polscy turyści muszą przygotować się na utrudnienia?

Wracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałeWracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałeCzytaj dalej

Norwegia nakłada restrykcje na Polaków

Norweski rząd postanowił rozszerzyć listę państw, z których przylot wiążę się z odbyciem obowiązkowej izolacji. Od pewnego czasu taki nakaz obowiązuje osoby z Hiszpanii, Francji, Monako, Czech i Szwajcarii. Teraz do tego grona dołączyły inne kraje. Są to Polska, Malta, Islandia, Cypru, Niderlandy i Wyspy Owcze. Dotyczy to również niektórych regionów Szwecji oraz Danii. Nowe zasady będą obowiązywały od soboty 15 sierpnia. Decyzję skomentowała premier kraju.

- Wprowadzamy zmiany, by tak szybko, jak to możliwe wszyscy mogli wrócić do swobodnego funkcjonowania. (...) Każda podróż zagraniczna łączy się z ryzykiem zachorowania - powiedziała Erna Solberg, premier Norwegii.

Dzisiaj grzeje: 1. Podsłuchał turystów w restauracji w Zakopanem. Włos jeży się na głowie, zero zahamowań
2. Seniorze, znamy już kwotę czternastej emerytury. Jesteśmy pewni Twojego uśmiechu na twarzy

Skandynawski kraj cały czas walczy z epidemią koronawiursa. W ubiegłym tygodniu pojawiło się 357 nowych przypadków zakażenia. Jest to przyrost zachorowań. Gorsze statystyki były jedynie w marcu, kiedy rozpoczęła się pandemia. Wtedy odnotowano 1733 zakażeń w ciągu tygodnia. Więcej o sytuacji w Norwegii można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda polskich kibiców. Środowisko fanów pogrążyło się w żałobie
  2. Agnieszka Woźniak-Starak nie będzie miała spokoju? Bardzo przykre wieści tuż przed pierwszą rocznicą śmierci jej ukochanego męża
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł