Norwegia zniesie część ograniczeńFot. Wikipedia.org/Kjetil Ree/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

W końcu przekazała wieści, na które czekał cały ogarnięty epidemią kraj. Już za parę dni zniosą część zakazów

Europa walczy z koronawirusem, a niektóre kraje już podejmują decyzję o zniesieniu części ograniczeń. Takie decyzje zaskakują, mieszkańcy jednak bez wątpienia się ucieszą, bo już za kilka dni ich życie częściowo wróci do normy.

Norwegia, podobnie jak większość Europy, zmaga się z pandemią. Wprowadzono tam szereg obostrzeń, do których dostosować się musieli mieszkańcy. We wtorek jednak premier tego kraju zapowiedziała, że już wkrótce część ograniczeń zostanie zniesionych, co może dziwić, ale bez wątpienia ucieszy wielu mieszkańców. Wielkie zmiany mają być wprowadzane już za kilka dni, po Wielkanocy.

Są jedynymi turystami na całej wyspie. Para utknęła przez epidemię w prawdziwym rajuSą jedynymi turystami na całej wyspie. Para utknęła przez epidemię w prawdziwym rajuCzytaj dalej

Norwegia zniesie część ograniczeń

Premier Norwegii, Erna Solberg, zapowiedziała, że już po Wielkanocy otwarte zostaną szkoły, a mieszkańcy będą mogli swobodnie się przemieszczać.

- Razem przejęliśmy kontrolę nad wirusem, dlatego możemy stopniowo znosić ograniczenia nałożone na społeczeństwo - mówiła premier na konferencji prasowej.

Powrót do normalnego życia ma być stopniowy, a obecne obostrzenia obowiązują do 13 kwietnia. 20-27 kwietnia mają zacząć działać przedszkola, a 27 kwietnia szkoły. Zniesiony zostanie też zakaz wyjazdów do domków letniskowych z dniem 20 kwietnia. Jak powiedziała premier, "przez dłuższy czas" utrzymywana będzie jednak jeszcze praca z domu, a przynajmniej do czerwca obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych oraz festiwali.

Dzisiaj grzeje: 1. Korea Północna w końcu przerwała milczenie ws. koronawirusa. Podano liczby
2. Morawiecki ujawnia, jakie będą ich następne kroki po świętach. Nie ma co liczyć na ograniczenie zakazów

Jak podają media, decyzja premier ma być podyktowana kryzysem gospodarczym. Norwegia boryka się z ogromnym bezrobociem, którego stopa we wtorek osiągnęła 15,4%, co jest jednym z najwyższych wyników w historii tego państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła kluczowa i nieodwracalna decyzja. Najważniejsza wiadomość dla wszystkich Polaków, którzy spłacają raty
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. Chiny zamarły. 3 minuty, łzy napływają do oczu
  4. Nowe zarządzenie w Tatrach, uderzy nawet w mieszkańców. Wydano zarządzenie po wytycznych z Ministerstwa
  5. Złamał kwarantannę 15 razy w ciągu 10 dni. Miał swoje tłumaczenie, dostał gigantyczną karę
  6. TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)

Źródło: o2

Następny artykuł