nocleg domkiyoutube.com/ DW News

Całe osiedle mrocznych, opuszczonych zamków. Wygląda jak cmentarzysko, a nie raj z Disneya

Nocleg w jednym z malutkich zameczków miał przenieść turystów wprost do świata znanego z bajek Walta Disneya. Niestety, ambitna inwestycja stała się kompletną klapą.

Nocleg w tym miejscu miał wprowadzić podróżników do bajkowego świata. Osiedle malutkich pałacyków nie zostało jednak dochodową inwestycją. Obecnie zameczki są opuszczone i odstraszają turystów.

Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokWalizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokCzytaj dalej

Znajdujące się w północno-zachodniej Turcji osiedle Burj Al Babas miało być bajkowym miejscem, a odwiedzający mieli czuć się tam jak w produkcjach Walta Disneya. Przez kryzys gospodarzy, jaki dotknął tę część świata, miejsce nie stało się jednak pozytywną wizytówką regionu. Obecnie widok pustych budynków kojarzy się bardziej z horrorem, a nie bajką.

Nocleg tu miał być bajką. Budowę jednak wstrzymano

Budowa osiedla rozpoczęła się w 2014 roku, jednak nigdy jej nie dokończono. Do tej pory powstało 730 małych zamków, które jednak nigdy nie zostały zamieszkane. Setki luksusowych, niemal identycznych domów, stoją równo oddalone od siebie. Inwestycja powstała z myślą o zagranicznych nabywcach, którzy w zamkach mieli tworzyć eleganckie hotele.

Turyści są załamani widokiem opustoszałych budynków. W internecie nie brakuje wpisów zawierających smutne reakcje komentujących. Oglądając aktualne zdjęcia osiedla, aż trudno uwierzyć, że takie miejsce w ogóle istnieje.

Oddanie osiedla do użytku planowano na październik, jednak ze względu na postępujący kryzys gospodarczy wiadomo, że to nie nastąpi. Dla zainteresowanych obejrzeniem na żywo tego, jak wyglądają obecnie małe zamki, informujemy, że miejsce to znajduje się w niemal połowie drogi na trasie w Ankary do Stambułu.

nocleg 1

nocleg 2

fot: screen z youtube.com/DW News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Śnieg sparaliżował wszystko, nie latają samoloty, drogi są zablokowane. Zdjęcia z zagranicy wyglądają niewiarygodnie
  4. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  5. Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: fakt.pl

Następny artykuł