nocleg w schroniskuFot. pixabay.com/ Jerzy Gorecki

Sprawdzili ceny w górach, turyści oburzeni. "Zdecydowanie za drogo"

Nocleg w górskich schroniskach czasem jest konieczny ze względu na złe warunki atmosferyczne, które uniemożliwiają wędrówkę. Ceny potrafią zaskoczyć nawet doświadczonych turystów.

Nocleg w jednym z górskich schronisk jest wyjątkowo drogi. Turyści są oburzeni stawkami, jakie zostały ustalone i wspominają, że kiedyś ta kwestia wyglądała inaczej. Chociaż w kultowych miejscach nigdy nie było tanio, obecna sytuacja wydaje się przesadą. O kolejnych zmianach w Tatrach pisaliśmy tutaj. Wirtualna Polska sprawdziła, ile trzeba zapłacić za nocleg w kilku schroniskach w Tatrach.

Szumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówSzumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówCzytaj dalej

Nocleg w większości miejsc to koszt minimum 50 zł

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów oferuje noclegi w pokojach 7, 8 lub 10-osobowych w cenie 50 zł za osobę. Pobyt w pokoju 4-osobowym kosztuje 60 zł od osoby, a za komfortowy nocleg w pokoju 2-osobowym trzeba zapłacić 90 zł od osoby. Tylko w przypadku ostatniej opcji otrzymamy pościel, dlatego jest możliwość dopłacenia 15 zł za komplet w przypadku pozostałych pokoi.

Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej jest trochę tańsze. Nocleg w pokoju 2-osobowym z umywalką i pościelą to koszt 70 zł. Za 4-osobowy pokój z łazienką i pościelą trzeba zapłacić 80 zł za osobę, a za 6-osobowy z umywalką 50 zł. Najtańszą opcją jest łóżko w pokoju 14-osobowym bez dodatkowych udogodnień za 35 zł.

Schronisko PTTK Hala Kondratowa ma jedną stawkę za każde miejsce noclegowe, która została ustalona na 60 zł za osobę. Znajdują się tam dwa pokoje 6-osobowe i jeden pokój 8-osobowy. Każdy turysta dostaje poduszkę i dwa koce.

Schronisko Morskie Oko oferuje przede wszystkim piękne widoki. Za nocleg w w Nowym Schronisku lub Gazdówce w okresie od 01.07.2020 do 30.09.2020 zapłacimy 70 zł od osoby. Można też spędzić noc w wozowni, gdzie cena jest niższa - 39 zł za osobę.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwoje naszych sąsiadów w krytycznej sytuacji. Padają dramatyczne rekordy
2. Nie chce ci się zabrać śmieci z lasu? Możesz gorzko pożałować, mandaty będą nawet 10 razy wyższe

Najdroższe okazało się Schronisko PTTK Murowaniec. Turyści, którzy chcą tam zostać na noc, muszą zapłacić 70 zł, lecz nie będą to komfortowe warunki. Podana cena obowiązuje w pokojach wieloosobowych i można ją porównać do średniej klasy hoteli. Taką stawkę krytykują m.in. członkowie grupy Tatromaniacy na Facebooku.

- Ja rozumiem, że "pandemia", prywaciarz i wszystko drożeje, ale 70 zł za nocleg w Murowańcu w wieloosobowym pokoju to zdecydowanie za drogo - czytamy na grupie Tatromaniacy na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu
  2. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy w strasznych warunkach

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł