nocleg pod gołym niebemfot. Sonderaufgaben/REX/Shutterstock/EAST NEWS

1200 zł za noc pod gołym niebem. Niezwykły nocleg, jedyny w swoim rodzaju

Nocleg w luksusowym hotelu bez dachu nad głową brzmi jak oksymoron. Nie jest to jednak wymysł fantazji, a zrealizowany już projekt, z którego możemy skorzystać za jedyne... 1200 zł. To dosyć wygórowana cena jak za samo łóżko.

Nocleg pod gołym niebem możemy mieć za darmo, ale w takim miejscu i z tak wygodnym łóżkiem ciężko będzie go znaleźć. W Szwajcarii powstał hotel, który nie ma ścian ani dachu, a goście już rezerwują terminy. Projektanci mają w planach budowę kolejnych "pokoi", których fenomen polega na zapierających dech w piersi widokach. Wprost z łóżka możemy podziwiać Alpy.

Domy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrałoDomy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Nocleg w górach lub bunkrze

Dwóch szwajcarskich artystów konceptualnych, bracia Frank i Patrik Riklin, otworzyło w środę niezwykły obiekt noclegowy na świeżym powietrzu. Pomysłodawcy projektu "Zero Real Estate" wierzą, że taki nocleg będzie miał szczególny urok ze względu na fantastyczne krajobrazy, które można podziwiać prosto z łóżka. Minimalizm jest tu widoczny na każdym kroku. Wcześniej, w 2010 r. wybudowali już pokój w bunkrze nuklearnym na wysokości 1600 metrów, w górzystym regionie Gryzonia we wschodniej Szwajcarii. W 2017 r. powstał "Hotel pod gwiazdami" w innym miejscu szwajcarskich Alp.

Projektanci mają w planach budowę 6 kolejnych pokoi w Szwajcarii i Liechtensteinie, w najpiękniejszych punktach widokowych. Ten, który już powstał, znajduje się w miejscowości Walenstad i oferuje dwuosobowe łóżko, dwie lampki i niesamowity krajobraz. Goście hotelowi płacą 300 franków, czyli ok. 1200 zł za ten skromny pokój oraz obsługę kamerdynera. W tej roli zwykle występuje miejscowy rolnik.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowa wiadomość ws. otwierania granic. Powiedzieli kiedy mogą otworzyć
2. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

Wystarczy łóżko i piękny widok

Projekt "Zero Real Estate" przeciwstawia się dużej liczbie luksusowych hoteli i spa zlokalizowanych w okolicy (m.in. górskich kurortów Sankt Moritz czy Davos). Pomysłodawcy tego miejsca chcą zachęcić do porzucenia sztucznego przepychu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, blisko natury. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał nocleg w czasie deszczu. Bracia Riklin liczą na dużą popularność obiektu z powodu pandemii, która skłania ludzi do spędzania wakacji z dala od innych turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawda wyszła na jaw. Ministerstwo Zdrowia po raz pierwszy podało tego typu informację, chodzi o ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce
  2. Niemowlę bawiło się na kocyku, kiedy york na nie skoczył. Rodzice wszystko nagrali
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Anna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzów

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł