nocleg ekologiapixabay.com/saesherra/

Turystyczny hit 2020 w Polsce. Ekologiczne noclegi biją rekordy popularności

Nocleg to często najważniejszy element planowania naszych podróży. Wybierając go, bierzemy pod uwagę wiele elementów. Jednym z nich może być kwestia ekologii, tak ważna przecież w obecnych czasach. Właściciele hotelów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują im tzw. noclegi ekologiczne.

Nocleg w polskich hotelach w przeszłości zazwyczaj wiązał się ze sporym stresem. Oczekiwania z oferty często nijak miały się do rzeczywistości oferowanej przez ośrodek. Na całe szczęście jest to już przeszłość i w obecnych czasach goście traktowani są znacznie lepiej. Niektórzy właściciele hoteli postanowili nawet zaoferować swoim gościom noclegi ekologiczne, które wbijają się w aktualny trend. Dużo Polaków posiada bowiem coraz większą świadomość ekologiczną. Także wśród turystów zza granicy jest to wyraźnie zauważalne.

3700 pasażerów uwięzionych. Na statku była osoba z koronawirusem3700 pasażerów uwięzionych. Na statku była osoba z koronawirusemCzytaj dalej

Co trzeba zrobić, by nocleg traktowany był jako ekologiczny?

Właściciele obiektów noclegowych decydują się na rozwiązania ekologiczne. Wśród nich można wymienić m.in. inwestycje w energooszczędne oświetlenie, a także w urządzenia, systemy i rozwiązania ograniczające zużycie wody, alternatywne źródła energii oraz dozowniki do naturalnych mydeł i szamponów. Ekologiczne noclegi to jednak nie tylko wyposażenie hoteli spod znaku eko. To również najlepszej jakości naturalna żywność, która proponowana jest gościom takich obiektów. Właściciele stawiają na produkty pochodzące z upraw ekologicznych i prywatnych gospodarstw.

Pierwszym portalem, który w swojej ofercie wyszukiwania zastosował filtr noclegów ekologicznych jest portal "Nocowanie.pl". Przeglądając go i szukając wymarzonego miejsca noclegowego, turyści mają możliwość znalezienia noclegów ekologicznych, które w portalu wyświetlane są z widoczną ikoną "zielonego listka".

- Wystarczy, że podczas wyszukiwania noclegu, na pasku znajdującym się po lewej stronie, w zakładce "udogodnienia", zaznaczymy "obiekt ekologiczny" i nasza lista wyszukiwania zostanie zawężona do noclegów, w których zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania. – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Kamila Miciuła z portalu "Nocowanie.pl".

By hotel mógł zostać zakwalifikowany jako obiekt ekologiczny, musi posiadać przynajmniej jedno z następujących udogodnień: energooszczędne oświetlenie i urządzenia, alternatywne źródła energii, systemy i rozwiązania ograniczające zużycie wody, dozowniki do naturalnych mydeł i szamponów, produkty ekologiczne/naturalne w menu, sprzęt AGD i RTV klasy A lub ograniczenie niebiodegradowalnych artykułów jednorazowego użytku. Takie rozwiązania biją rekordy popularności, co pokazuje, jak rośnie świadomość Polaków na temat ekologii. Pojawiło się już wiele głosów, że ekohotele będą turystycznym hitem sezonu 2020.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie połowa Polaków powinna go zapłacić. Podatek od posiadania psa coraz wyższy
  2. Artur opowiedział o swojej chorobie. "Myślałem, że jestem nie do odratowania"
  3. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa
  4. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości

źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł