nocleg wytyczne dla hoteliFot. Unsplash.com/Marten Bjork

Polskie hotele dostały zalecenia na jutro. Są zawrotne, szczegóły aż trudno sobie wyobrazić

Nocleg w hotelu w czasie pandemii może być męczący nie tylko dla turysty, ale również dla właściciela obiektu. Lista zaleceń, których należy przestrzegać, jest niewiarygodnie długa.

Nocleg podczas urlopu jest kwestią kluczową. Każdy chce zatrzymać się w przytulnym, eleganckim i najlepiej niezbyt drogim miejscu, które spełni jego oczekiwania. W dobie pandemii jednak sprawa ta jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Do tej pory obiekty noclegowe w Polsce pozostawały zamknięte, zmienić się to ma już 4 maja. W związku z tym właściciele takich lokali muszą dostosować się do wielu zasad obowiązujących przez koronawirusa.

Najlepsza wiadomość od 10 marca. Jest powód do radości i ogromna nadziejaNajlepsza wiadomość od 10 marca. Jest powód do radości i ogromna nadziejaCzytaj dalej

Nocleg w hotelu. Długa lista zasad

Ministerstwo Rozwoju wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym wystosowały szczegółowe wytyczne, które muszą być przestrzegane w hotelach. Podobne spisy otrzymała każda branża, ich szczegóły jednak naprawdę mogą zdziwić swoją precyzyjnością. Już na wstępie czytamy, że w obiektach obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania osób, które nie posiadają zakwaterowania. Obowiązuje również ograniczenie liczby gości.

Oprócz tego w widocznym miejscu umieszczone powinny zostać informacje o maksymalnej liczbie klientów, a także konieczne będzie stosowanie ilorazu: dwie osoby razy liczba pokoi. Do minimum ma zostać ograniczony czas przebywania ludzi na recepcji, a na terenie hotelu muszą być rozmieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji.

Dzisiaj grzeje: 1.Polka utknęła w prawdziwym raju. Przepiękne miejsce i nie ma w nim koronawirusa
2. Duda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwo

Zarekomendowano również możliwość zakupy maseczek ochronnych na recepcji tego rodzaju obiektów. Zalecane jest rutynowe sprzątanie oraz dezynfekcję pokoju po gościach, dotyczące wszystkich powierzchni dotykowych - nawet oparć krzeseł, sprzętu i łazienki. Do pokoju nowe osoby wejść będą mogły dopiero po dezynfekcji. Wszystkie te działania będą wymagały dużo czasu oraz nakładów pieniężnych ze strony właścicieli hoteli, którzy od kilku tygodniu już przeżywają kryzys i odnotowują straty. Aż trudno wyobrazić sobie zastosowanie do tych wszystkich zasad, jest to jednak niezbędne dla zdrowia gości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rutkowski szykuje przełom w poszukiwaniach Kacperka? Pojawiło się wiele nowych informacji
  2. Nie mógł oderwać wzroku od jej ciążowego brzucha. Pies miał ważny powód, próbował ostrzec
  3. Pracuje w laboratorium w Wuhan. Media: miała dość plotek, wyjawiła prawdę
  4. Jest potwierdzenie. Otworzą granice, ale nie dla wszystkich
  5. Trzęsienie ziemi w Europie. Na jednym się nie skończyło, eksperci potwierdzili
  6. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody gwiazdor. Tragiczny wypadek w dniu urodzin

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł