Turysci.pl
1620px-Ulica Krupówki 01 (1)

fot. Wikipedia/ SkyMaja/ CC BY-SA 4.0

Nietrzeźwi turyści w Zakopanem. W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 150 razy

12 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Miniony weekend był bardzo intensywny dla policjantów z Zakopanego. Większość wezwań dotyczyła osób pijanych. Służby interweniowały nawet na Kalatówkach, gdzie w schronisku awantura się para pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend zakopiańscy policjanci musieli interweniowali ponad 150 razy na terenie całego powiatu tatrzańskiego, a nawet w samych Tatrach. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły nietrzeźwych i agresywnych osób.

adult-g589f6d8ae 1920

Tajlandia znosi kwarantannę dla osób zaszczepionych. Nowe zasady wejdą od 1 listopada

CZYTAJ DALEJ

Nietrzeźwi turyści w Zakopanem i w Tatrach

- Najwięcej interwencji dotyczyło pijanych osób, awantur i zakłócenia ciszy nocnej. Sobotnia noc zakończyła się zatrzymaniem aż sześciu osób, które zdecydowanie przesadziły z alkoholem - mówi Gazecie Krakowskiej asp. sztab. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Jak dodał, najmłodsza osoba zatrzymana do wytrzeźwienia miała ukończone zaledwie 18 lat. Dziewczyna pozostawiona sama w nocy na Krupówkach mogła zamarznąć.

Pozostałymi zatrzymanymi byli mężczyźni, którzy również wymagali interwencji policji. Jeden z nich, który zaatakował i znieważył interweniujących policjantów, oprócz zatrzymania do wytrzeźwienia musi doliczyć do kosztów czekającą go sprawę karną.

W minioną sobotę doszło również do interwencji w schronisku na Kalatówkach. Służby zostały wezwane do pijanej pary, która awanturowała się zakłócając spokój i ciszę innym turystom. Policja dotarła na miejsce pojazdem terenowym i zażegnała kłótnię małżeńską. Tym razem wystarczyło jedynie pouczenie.

Policja interweniowała również w sprawie mężczyzny, który próbował skraść ze straganu kolorową perukę. Złodziej został jednak dostrzeżony i zatrzymany przez patrol policyjny, a sprawa zakończyła się dla niego mandatem.

Nietrzeźwi turyści również w Beskidach

Turyści pod wpływem alkoholu są problemem nie tylko w Tatrach. Wczoraj pisaliśmy o interwencjach Grupy Beskidzkiej GOPR, która tylko w ubiegły weekend dwukrotnie interweniowała w sprawie nietrzeźwych turystów.

- Niestety w obydwóch przypadkach poszkodowani byli pod wpływem alkoholu. Z uwagi na panujące temperatury, które nocą przy gruncie spadają poniżej zera, mogą mówić o ogromnym szczęściu. Tym razem zdążyliśmy. Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie w górach - relacjonuje GOPR.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >