rosjascreen/www.youtube.pl/coolfacts

Niesamowite sceny w Rosji. Uparte zwierzę robiło wszystko, by nie wyprzedził go pociąg [FILM]

Rosja już wiele razy nas zaskoczyła. W tak ogromnym kraju zawsze znajdzie się ktoś, kto wprawi w osłupienie tysiące ludzi na całym świecie. To zwierzę i jego nietypowe zachowanie na pewno na długo zostanie zapamiętane.

Rosja rozpościera się na dwóch kontynentach, co sprawia wiele kłopotów komunikacyjnych. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykle pociąg, którym można szybko i wygodnie dostać się na drugi koniec kraju. A co robić w przypadku, gdy natura dosłownie wchodzi na drogę? Można tylko spokojnie czekać, aż ustąpi miejsca maszynie.

Uwielbiane miasteczko zamyka bramy. Każdy turysta będzie musiał teraz płacić za wjazdUwielbiane miasteczko zamyka bramy. Każdy turysta będzie musiał teraz płacić za wjazdCzytaj dalej

W sieci pojawiło się nagranie z kabiny maszynisty, pociągu jadącego na trasie Moskwa — Taszkent. Przed lokomotywą biegnie wielbłąd, któremu najwyraźniej się nie spieszy. Kierujący pojazdem używa sygnałów dźwiękowych, próbuje wystraszyć zwierzę i skłonić do ustąpienia drogi. Ten jednak nie daje za wygraną i uparcie trzyma się obranej drogi.

Zawrotna prędkość

Nagranie pojawiło się w sieci 6 stycznia, dzień po niesamowitej sytuacji. Widać na nim, jak wielbłąd niespiesznym krokiem biegnie po torach w tym samym kierunku co jadący pociąg. Słychać głośny gwizd, którym maszynista próbuje zmusić zwierzę do zejścia z torów, ktoś komentuje prędkość. Początkowo lokomotywa musiała zwolnić do 22 km/h, a później jeszcze do 13 km/h, by uniknąć zderzenia.

W oficjalnym komunikacie kolei podano informację, że pociąg do Taszkentu opóźnił się o 44 minuty, ale nie wpłynęło to na rozkład jazdy pozostałych linii. Nie wiadomo jednak jak długo maszyna podążała za upartym wielbłądem ani w jaki sposób udało się go skłonić do zejścia z torowiska.

Wiele podobnych przypadków

Pracownicy kolei ostrzegają, że w obwodzie Astrachańskim coraz częściej dochodzi do podobnych incydentów. Na tory wybiegają nie tylko dzikie zwierzęta najróżniejszych gatunków, ale też te udomowione. Psy są często widziane, ale nic nie robi takiego wrażenia jak nieustraszony wielbłąd ignorujący znaki ostrzegawcze. Tego typu zdarzenia niosą ze sobą zagrożenie zarówno dla zwierząt, jak i pasażerów pociągu.

Źródło: www.youtube.pl/coolfacts

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę
  4. 8 tysięcy ludzi ewakuowanych, wprowadzono 3. poziom alarmowy. Nagłe przebudzenie wulkanu
  5. Wielu Polaków nawet nie wie o jej istnieniu. Magiczna Kraina znajduje się w naszym kraju
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: www.polsatnews.pl

Następny artykuł