Niemcy badają sprawę z berlińskiego kościoła.Fot. Pxhere.com/ CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Porażający atak w kościele. Ksiądz został zaatakowany u naszych sąsiadów. Straszne

Niemcy stały się miejscem wyjątkowo brutalnej napaści - prawdopodobnie - na tle religijnym. W jednym ze stołecznych kościołów ksiądz został pobity, a sprawca otwarcie deklarował wrogość wobec zgromadzeń wiernych.

Niemcy - to tutaj doszło do zdarzenia, które było niemałym ciosem dla stołecznej diecezji. Jak na razie ustalono, że niezidentyfikowany sprawca miał zaatakować duchownego i jego brata, a następnie zbiec z miejsca zdarzenia. W międzyczasie sprofanował najważniejsze symbole świątyni.

Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaEwakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaCzytaj dalej

Niemcy: Brutalny atak na proboszcza

Jak podają dziennikarze Polsat News, całe Niemcy usłyszały o zdarzeniu z berlińskiej świątyni za sprawą relacji portalu rbb24.de. Dzisiaj (poniedziałek, 31 sierpnia) niezidentyfikowany napastnik splunął na posadzkę kościoła, następnie podszedł do ołtarza i znokautował 61-letniego proboszcza stołecznego kościoła św. Józefa.

Niemcy usłyszały o zdarzeniu również w kontekście profanacji najważniejszych symboli kościoła. Sprawca po ataku na duchownego miał chwycić Biblię i wyrwać z niej kilka stron. Wtedy też 56-letni brat poszkodowanego, który przebywał na terenie parafii, chciał pomóc proboszczowi, jednak agresor kilkakrotnie uderzył go Testamentem i uciekł.

Niemcy badają sprawę z 31 sierpnia

Według relacji Polsat News, pobici odnieśli niewielkie obrażenia. Niemcy nadal badają sprawę z poniedziałku, jednak już teraz służby podały najbardziej prawdopodobny motyw sprawcy. Najpewniej mężczyzna dopuścił się ataku na tle religijnym, co jeszcze bardziej zaostrzy potencjalny wymiar kary.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Z ostatniej chwili. Poważne zmiany na liście krajów z zakazem lotów do Polski
3. Zajmują konta, ściągają chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Jak na razie jednak Niemcy nie zidentyfikowały sprawcy. Berlińska policja nadal pracuje nad schwytaniem podejrzanego. Co ciekawe, jest to kolejny przypadkiem, kiedy służby federalne muszą interweniować w co najmniej niecodziennym zgłoszeniu. Wcześniej funkcjonariusze zajmowali się porównywalnie kontrowersyjną sprawą Klausa z Saksonii.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski powiedział, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna data
  2. Wpis Justyny Żyły został już usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Wyciągnęła kolejne działo, przeciwko byłemu mężowi
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Chciał uśpić psa, bo "jest stary i śmierdzący". Na szczęście weterynarz zainterweniował

Źródło: Polsat News

Następny artykuł