Niemcy wirusFot. Pixabay.com/RyanMcGuire

Niebezpieczny koronawirus tuż obok Polski. Potwierdzono pierwszy przypadek u naszych sąsiadów

Niemcy potwierdzili już pierwszy przypadek zarażenia niebezpiecznym koronawirusem z Chin na swoim terenie. Chorą osobą jest mężczyzna.

Niemcy stały się kolejnym krajem, do którego dotarł niebezpieczny koronawirus z Chin. W poniedziałek wieczorem bawarskie ministerstwo zdrowia oficjalnie przekazało, iż chory jest mężczyzna pochodzący z miejscowości Starnberg, która znajduje się około 30 km od Monachium.

Polak sam zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Wiadomość z północy krajuPolak sam zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Wiadomość z północy krajuCzytaj dalej

Mężczyzna przebywa obecnie w izolatce, a jego stan określa się jako dobry. Pierwszy przypadek pojawienia się tego wirusa w Europie odnotowano we Francji, Niemcy są drugim krajem europejskim, w którym do tego doszło.

Niemcy potwierdzają przypadek zarażenia koronawirusem

Jak ocenia bawarskie ministerstwo zdrowia, ryzyko rozprzestrzenia się wirusa od chorego mężczyzny jest niskie. Mimo to jednak okoliczni mieszkańcy proszeni są o zachowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa.

- Osoby, z którymi miał kontakt ten pacjent, zostały szczegółowo poinformowane na temat możliwych symptomów, koniecznych środków higieny oraz kanałów przenoszenia się choroby - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Sytuacja jest bardzo niepokojąca

Wprost informuje, że już w samych Chinach potwierdzono ok. 4500 przypadków zarażenia, a niestety wirus szybko rozprzestrzenia się po świecie. Jego przypadki odnotowano już w USA, Australii, Tajlandii, Japonii czy Korei Południowej.

Oficjalnie mówi się, że w samych Chinach kontynentalnych z jego powodu zmarło już co najmniej 106 osób, a niektórzy eksperci przypuszczają, że mogło ich być jeszcze więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
  3. 40-letni pacjent wyskoczył ze szpitalnego okna. Wszystko wydarzyło się na oczach pielęgniarki
  4. Jest data otwarcia polskiej Rajskiej Wyspy. Można już kupować bilety, choć tanie nie są
  5. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
  6. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Wprost

Następny artykuł