Niemcy LOTFot. Pexels.com/Pixabay

Polacy przejmują niemiecką linię lotniczą. Decyzja zapadła, a w tle gigantyczne pieniądze

Niemcy tracą linię lotniczą na rzecz Polski. PLL LOT oficjalnie potwierdził właśnie zagraniczne przejęcie, które może przynieść pasażerom wiele niespodzianek.

Niemcy będą funkcjonowały bez jednej linii lotniczej. Condor Airlines do września 2019 roku należała do biura podróży Thomas Cook, to jednak ogłosiło ostatecznie upadłość. Był to łakomy kąsek dla wielu firm, ostatecznie jednak linia trafi do PLL LOT.

Śmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująŚmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująCzytaj dalej

To bardzo ważne wydarzenie zarówno na polskim, jak i niemieckim rynkiem lotniczym. Wcześniej pierwsze doniesienia na ten temat pojawiały się na portalu Money.pl. Teraz jednak w końcu wystosowano oficjalne oświadczenie potwierdzające tę informację.

Niemcy stają się nowym rynkiem PLL LOT

Oficjalną informację o przejęciu podał prezes PLL LOT, Rafał Milczarski. Wszystko ogłoszone zostało podczas zorganizowanej konferencji prasowej.

- Ekspansja LOT-u jest symboliczna i napawa nas dumą. Skuteczne zdobywanie rynków zagranicznych jest jednym z najważniejszych ogniw Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dziś polska gospodarka i firmy nie mają kompleksów. Podbijamy zachodnie rynki naszymi produktami - mówił Mateusz Morawiecki.

PLL LOT bezustannie się rozwija

Przejęcie niemieckiej linii Condor ma zapewnić Polsce liczne synergie operacyjne i kosztowe .Jak szacuje kancelaria premiera, ich wartość przekroczyć ma 60 mln euro rocznie, a za kilka lat rzekomo sięgnąć może nawet do 100 mln. Nie podano oficjalnie, jaka była wartość transakcji, media jednak spekulowały, że mogły to być kwoty rzędu 250-300 mln euro.

Condor Airlines były liniami czarterowymi, które w swojej flocie posiadały około 50 samolotów. Przejęcie być może okaże się również szczęśliwe dla pasażerów - wiele osób liczy, że związać się z tym będą liczne promocje oraz nowe połączenia, oficjalnie jednak na razie nic nie zostało potwierdzone, a turystom pozostaje cierpliwe oczekiwanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Każda klatka to małe miasteczko, nigdy nie poznasz sąsiadów. Polski "Mrówkowiec" to prawdziwy fenomen
  5. Piorun uderzył w polski samolot. Leciał z Warszawy
  6. Niezwykłe znalezisko w polskim mieście. Nikt nie otwierał tajemniczych drzwi od kilkudziesięciu lat
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: Money

Następny artykuł