Niemcy migranciFot. Pixabay.com/betexion

Niemcy wyznaczają specjalne punkty dla Polaków. Mają dotyczyć migrantów

Niemcy nie od dziś stanowią kuszącą lokalizację dla Polaków, którzy chcą zarobić dobre pieniądze. Migrantów z naszego kraju są tam tysiące, a teraz specjalnie dla nich przygotowane mają zostać specjalne punkty.

Niemcy to nasi sąsiedzi, którzy każdego roku przyjmują ogromną ilość polskich migrantów zarobkowych. Wyjeżdżamy tam zarówno na stałe, jak i jedynie na okresowe zlecenia, przywożąc do Polski znaczne pieniądze. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem i czasem zdarzają się bardzo poważne problemy.

Interwencja policji na Krupówkach. Interwencja policji na Krupówkach. "Panda" była agresywna wobec turystówCzytaj dalej

Właśnie w takich przypadkach pomagać mają specjalne punkty, które przygotowywane są w Nadrenii Północnej-Westfalii. Znaleźć tam pomoc w każdej sytuacji będą mogli migranci polskiego pochodzenia, których w tamtym regionie jest szczególnie dużo.

Niemcy przygotowali specjalne punkty dla polskich migrantów

W Nadrenii Północnej-Westfalii mieszka najwięcej imigrantów z Polski. Jest to najgęściej zaludniony land w Niemczech, jednocześnie szczycący się mianem jednego z najbogatszych.

-Najnowsze dane wskazują, że w naszym landzie żyje około 600-700 tys. migrantów polskiego pochodzenia - mówił prezes Polregio e.V. z Aachen, działający w środowisku polonijnym w Niemczech, Wiesław Lewicki.

Migranci w takich specjalnych punktach mają znaleźć pomoc w każdej sytuacji. Zarówno życiowej, jak i integracyjnej.

- Chodzi nie tylko o docelową pomoc w załatwianiu konkretnych spraw. Zależy nam także na szkoleniu organizacji emigranckich i samych migrantów, by byli lepiej poinformowani, a dzięki temu mieli stabilniejszą pozycję w Niemczech - mówiła kierowniczka projektu, Joanna Szymanska.

Cztery grupy szczególnie potrzebują wsparcia

Jak tłumaczą pomysłodawcy, szczególnie potrzebujące wsparcia są cztery grupy imigrantów. Pierwsza to emigranci, których Niemcy przyjęli po 2011 roku. Był to pierwszy moment, w którym Niemcy znieśli przepisy i obostrzenia w przepisach dotyczących dostępu do rynku pracy przez migrantów. Kolejna grupa to kobiety nieaktywne zawodowo, a dwie ostatnie to pracownicy sezonowi oraz seniorzy.

- Te grupy są dziś najbardziej zagrożone wykluczeniem społecznym, bądź wykluczone przez system, sytuację rodzinną lub zawodową - mówi Szymanska.

Wprowadzenie punktów ma pomóc w walce z tą sytuacją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Krzysztof Ibisz nie mógł uwierzyć w ceny na lotnisku. Zaskoczyła go mała kawa
  5. Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało
  6. Wykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokoją
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Interia

Następny artykuł