Niemcy WOŚPScreen/youtube/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP nie grała tylko w Polsce. Zna nas prawie cały świat, niesamowity rozmach

Niemcy, Rosja, Kanada czy Stany Zjednoczone to jedynie część państw, które dołączyły do gry w 28. finale WOŚP. Polska akcja charytatywna ma ogromny rozmach, zna ją już niemalże cały świat.

Niemcy kolejny raz z rzędu dołączyli do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z nimi również Brytyjczycy, Rosjanie, Amerykanie, Węgrzy czy mieszkańcy Tajlandii. 28. finał WOŚP odbił się głośnym echem na całym świecie, a skala całego przedsięwzięcia robi piorunujące wrażenie.

Słowenia włącza się w akcję WOŚP. Przekazano unikatowy przedmiot, którego nie da się kupić nigdzie na świecieSłowenia włącza się w akcję WOŚP. Przekazano unikatowy przedmiot, którego nie da się kupić nigdzie na świecieCzytaj dalej

Liczba sztabów powołanych w różnych krajach poza granicami Polski jest imponująca. W niesienie pomocy angażują się tam nie tylko Polonie, ale również miejscowi, którzy są zachwyceni naszą inicjatywą. Lista krajów, do których dotarła WOŚP, pokazuje gigantyczną skalę tego przedsięwzięcia - wyszliśmy nie tylko poza granice naszego kraju, ale również Europy.

Niemcy, Hiszpania, Singapur, USA czy Kanada - wszyscy zbierają na WOŚP

O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy słyszano już niemalże na całym świecie, a liczne państwa decydują się na aktywny udział w niej i pomoc potrzebującym. Powoływane są sztaby, a wolontariusze wychodzą na ulice, jednak zaangażowane są również same rządy oraz rozmaite instytucje. W tym roku do Polski dołączyły m.in. Niemcy, UK, Węgry, Francja, Szwecja, Hiszpania, Kanada, Rosja, USA, Indonezja, Singapur, Tajlandia, Japonia, Meksyk oraz Nowa Zelandia.

Wiele z tych państw prowadzi zbiórki od kilku dni. W Brukseli rozpoczęto licytację już w piątek, a dzięki niej udało się zebrać 13 tys. euro. Na tym jednak nie poprzestano i w dzień finału na ulice wyszło 50 wolontariuszy. Holandia powołała na WOŚP 6 sztabów, Niemcy 12, a Wielka Brytania aż 27. Ten ostatni kraj pobił absolutny rekord - nigdzie, poza Polską, nie zorganizowano ich więcej - 21 działało na terenie Anglii, trzy w Szkocji, dwa w Irlandii Północnej oraz jeden z Walii.

O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy słyszał już prawie cały świat

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyszła również poza granice Unii Europejskiej. W USA zorganizowano 10 sztabów, a przez cały dzień finału, dla mieszkańców, przygotowane były liczne atrakcje - od interesujących aukcji, przez występy i zabawy dla dzieci, aż po koncerty oraz popisy DJ-ów.

Pieniądze dla potrzebujących zbierają również Rosjanie, a w Moskwie po raz drugi zorganizowano wielki finał oraz licytacje na rzecz WOŚP. Do zdobycia była m.in. koszulka Grzegorza Krychowiaka z Lokomotiw Moskwa wraz z dedykacją i autografem. Wszyscy mają nadzieję, że uda się pobić rekord, który ustanowiony został w 2019 roku i wynosił ponad 175 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Jego przeciwnicy dostaną zawału
  2. Pacjent wyskoczył z pędzącej karetki. Tragedia na jednej z polskich dróg
  3. 8 tysięcy ludzi ewakuowanych, wprowadzono 3. poziom alarmowy. Nagłe przebudzenie wulkanu
  4. Jednio z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Niewielu wie, jaką tajemnicę skrywa
  5. Wielu Polaków nawet nie wie o jej istnieniu. Magiczna Kraina znajduje się w naszym kraju
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło:

Następny artykuł