niemcy odgrodzone płotemFot: Ministerstwo Rolnictwa

Niemcy postawili wielki płot na granicy z Polską. Teraz nie mogą uwierzyć

Niemcy odgrodziły się od Polski płotem o długości prawie 250 km. Wszystko przez chorobę, która zaczęła rozprzestrzeniać się w naszym kraju pod koniec 2019 roku. Teraz sytuacja się zmieniła, a nasi zachodni sąsiedzi nie mogą uwierzyć.

Niemcy odgrodziły się od Polski płotem, jednak nie pomogło to powstrzymać zarazy. Mimo prawie 250 km ogrodzenia niemieckie Ministerstwo Żywności i Rolnictwa podejrzewa, że groźna choroba przenoszona przez dziki mogła dotrzeć do Brandenburgii.

TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyTVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyCzytaj dalej

Niemcy odgrodzone od Polski płotem

Niemcy w obawie przed rozprzestrzenianiem się wirusa pod koniec 2019 r. zaczęli instalować specjalne ogrodzenia uniemożliwiające dzikom przekraczanie granicy. Brandenburgia ustawiła łącznie 120 km siatki, a Saksonia - 128 km. Ponadto, władze Brandenburgii zdecydowały się zwiększyć ilość polowań na dziki oraz na pobieranie próbek z każdego znalezionego martwego osobnika. Teraz nie mogą uwierzyć - mimo wielkiego ogrodzenia i tak doszło do niepokojącego zdarzenia.

Niemieckie Ministerstwo Żywności i Rolnictwa poinformowało o podejrzeniach pojawienia się we wschodniej Brandenburgii pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jak informuje "Fakt", kilka kilometrów od granicy polsko-niemieckiej znaleziono martwego dzika. Eksperci pobrali już od niego próbkę, którą analizują w laboratorium Friedrich-Loeffler-Institut. Resort poinformował, że po zakończeniu analizy, federalna minister rolnictwa Julia Kloeckner przekaże informacje o wynikach.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorsze
2. Czym jest biała wydzielina wypływająca z kurczaka? Wielu może być zniechęconych i od razu wyrzuci mięso do śmieci

Niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner na szczycie w Brukseli w styczniu 2020 roku zaapelowała do Polski, aby tak jak Brandenburgia i Saksonia zadbały o taką barierę. Szefowa resortu rolnictwa zaoferowała pomoc od Niemiec w tej sprawie. Ostatnio w naszym kraju również zdecydowano się na odgrodzenie płotem jednego z województw w obawie przed groźną chorobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdę
  2. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Pies wyskoczył na 4-letniego chłopca na rowerze. Niemożliwe, kto pojawił się w samą porę, jest wideo

Źródło: Money

Następny artykuł