Niemcy klejnotyFot. Pixabay.com/cocoparisienne

Klejnoty skradzione ze skarbca w Dreźnie do kupienia. Zażądano za nie kilku milinów euro

Niemcy jakiś czas temu poinformowały, że doszło do nieszczęścia - obrabowano słynny skarbiec w Dreźnie. Zniknęło wiele cennych przedmiotów, a teraz pojawiła się oferta kupna dwóch niezwykłych klejnotów. Cena, którą za nie zażądano, to kilka milinów euro.

Niemcy w muzealnym skarbcu Augusta Mocnego w Dreźnie posiadali liczne zbiory przepięknych kosztowności Niestety w listopadzie ubiegłego roku doszło do włamania, w wyniku którego zniknęło wiele diamentów oraz kamieni szlachetnych. Teraz niespodziewanie szef izraelskiego przedsiębiorstwa otrzymał propozycję kupna dwóch przedmiotów.

4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widokCzytaj dalej

Przez sprzedawców wycenione zostały na 9 milionów euro, a mowa jest o wysadzanym diamentami Orderze Orła Białego oraz 49-karatowym, Drezdeńskim Białym Diamencie. Propozycję otrzymał szef przedsiębiorstwa Zwika Nawe, jak sam poinformował, przyszła ona do niego mailem.

Niemcy stracili wiele cennych przedmiotów. Teraz pojawiła się oferta sprzedaży

Włamywacze dostali się do skarbca przez narożne okno i skradli liczne, niewielkie, choć wyjątkowo drogocenne, przedmioty. Na szczęście pozostawiono cenne malowidła i wazy, jednak i tak strata była bardzo bolesna. Szef izraelskiego przedsiębiorstwa możliwość zakupu dwóch ze skradzionych przedmiotów otrzymał wiadomością e-mail. Nadawca podkreślił jednocześnie, że lepiej nie podejmować prób jego namierzenia.

Zażądał za dwa klejnoty kwoty równiej 9 mln euro, która jednak zapłacona miała zostać w internetowej walucie bitcoin. Adresat wiadomości, od razu po jej otrzymaniu, zawiadomił prokuraturę. Jak na razie nie przekazano żadnych szczegółów tej kontrowersyjnej sprawy, nie wiadomo więc, czy ustalono, kto wysłał wiadomość. Tajemnicą jest również to, czy nadawca rzeczywiście jest w posiadaniu tych przedmiotów oraz czy może mieć coś wspólnego z listopadowym włamaniem do skarbca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka myślała, że nikt jej nie widzi. W kuchni podniosła spódnicę i coś okropnego. Wszystko nagrano
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. Historia greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludzi
  4. Milioner oferuje pracę dla prawdziwego podróżnika. Zarobisz 19000 zł miesięcznie, musisz spełnić tylko jeden warunek
  5. 39 turystów było uwięzionych na Islandii. Potężną burzę śnieżną nagrano, ten widok przyprawia o ciarki
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Interia

Następny artykuł