Niemcy nie otwierają granicFot. unsplash.com/@tomasgal

Sąsiad Polski przedłuża zakaz wyjazdów. Czy Polska zrobi podobnie?

Niemcy zdecydowały się przedłużyć zakaz wyjazdów, przez co wiele osób musi przełożyć urlop. Biura podróży są w ciężkiej sytuacji, a teraz znów stracą klientów. Czy w Polsce może dojść do podobnej sytuacji?

Niemcy odradzają swoim obywatelom wszelkie podróże. Według informacji magazynu „Der Spiegel”, właśnie przesunięto termin zniesienia zakazu podróżowania do dalekich krajów na 14 czerwca. To kolejne 1,5 miesiąca, kiedy biura podróży nie mogą organizować wyjazdów, chociaż część wycieczek już się sprzedała. Konieczne będzie odwołanie imprez turystycznych i zwrot pieniędzy wszystkim klientom.

Wielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radościWielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radościCzytaj dalej

Niemcy nie moga opuścić kraju

Wydłużenie okresu obowiązywania zakazu podróży wiąże się z tym, że ruch lotniczy będzie ograniczony, a po przekroczeniu granicy konieczne będzie odbycie dwutygodniowej kwarantanny. Wyjazd jest możliwy tylko z ważnego powodu, a turystyka do takich nie należy. Zbliża się święto Bożego Ciała, podczas którego wielu Niemców wyjeżdża na wakacje. W tym roku nie będzie takiej możliwości, nie wiadomo też, czy czas obowiązywania zakazu nie zostanie przedłużony na sezon letni.

Minister spraw zagranicznych Niemiec, Heiko Maas zapowiedział, że jeśli ktoś opuści kraj i nie będzie mógł do niego wrócić, to państwo już nie pomoże. Rząd nie zorganizuje po raz drugi akcji repatriacyjnych. Touroperatorzy biorą to pod uwagę przy planowaniu swoich ofert. Granice zewnętrzne Unii Europejskiej pozostają zamknięte, a w strefie Schengen przywrócono kontrole graniczne. W Polsce na razie nie wiadomo, jak długo granice pozostaną zamknięte. Premier ogłosił zniesienie konieczności 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy dla mieszkańców stref przygranicznych, pracujących u naszych sąsiadów. Loty zagraniczne jednak wciąż nie są możliwe, podobnie jak wakacyjne wyjazdy. Polakom nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na oficjalne wskazówki rządu.

Dzisiaj grzeje: 1.Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
2. Na zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenie

Niemcy zwykle bardzo chętnie podróżowali. Jak wynika z badań instytutu badawczego FUR, w 2019 roku z 70,8 miliona zrealizowanych podróży 74 procent stanowiły podróże poza kraj. Przy obecnym zakazie te proporcje ulegną ogromnym zmianom. Badania wykonane przez YouGov na zlecenie Niemieckiej Agencji Prasowej wykazały, że 31 procent Niemców już zrezygnowało z dotychczasowych planów wakacyjnych, 22 procent nie chce wyjeżdżać za granicę, a 9 procent nawet nie weźmie urlopu, by spędzić go we własnym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja ratunkowa zakończyła się wielką tragedią. Dziecko nie żyje, ciężko powstrzymać łzy
  2. Chciał otruć psa sąsiada, ale zwierzę nie dało się nabrać. Inteligencja psa okazała się niesamowita
  3. Kargula i Pawlaka znają wszyscy. Niewielu wie, gdzie leży miasteczko z filmu
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendę

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł