nie żyje PolakFot. pixabay.com/ Arcaion

Wszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, nie żyje, Tatry po raz kolejny w żałobie

Nie żyje turysta, który wybrał się na wycieczkę w Tatry. To kolejny tragiczny finał wędrówek Polaków po terenach wysokogórskich. Ratownicy mają pełne ręce roboty, nie zawsze udaje im się uratować turystów.

Nie żyje 39-letni Polak, który samotnie wędrował po Tatrach Słowackich. W poniedziałek 21 września po raz ostatni skontaktował się ze swoimi kolegami ok. godziny 17. Jak podaje portal 24tp.pl, był wtedy na południowo-zachodniej grani Ciężkiego Szczytu, w rejonie turni Kogutek. Znajomi czekali na niego na Łysej Polanie.

Gdy nie pojawił się do północy ani nie zadzwonił, zawiadomili ratowników Horskiej Zachrannej Służby. Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny, lecz nie udało się namierzyć jego telefonu. We wtorek rano do pracy ruszyły psy, poleciał także śmigłowiec. W końcu go dostrzegli, lecz nadzieja na odnalezienie żywego człowieka szybko znikła.

Z ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicyZ ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicyCzytaj dalej

Nie żyje już 8 Polaków, którzy wyruszyli w Tatry na Słowację

Pod ścianą Ciężkiego Szczytu odnaleziono zwłoki poszukiwanego turysty. Jak informują słowaccy ratownicy, to już siódmy tragiczny wypadek z udziałem Polaków na Słowacji w tym roku. Łącznie zginęło w nich osiem osób.

- Oprócz jednego przypadku w rejonie Małego Kieżmarskiego Szczytu wszystkie te wypadki miały wspólny mianownik. Polacy wspinali się samotnie poza znakowanymi szlakami - czytamy na stronie HZS.

Dzisiaj grzeje: 1. Największa tajemnica Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do dziś spędza sen z powiek turystom
2. Niesamowite wieści, Tomasz Komenda zdobył nową pracę u gwiazdora TVN. Poruszające, czym się zajmie
3. Poszli na grzyby i nagle zamarli, nikt by nie przewidział, co znajdą. Wstrzymano ruch, ogromne zagrożenie

W ostatni weekend słowaccy ratownicy pomagali Polakom, którzy nie byli w stanie samodzielnie zejść z Gerlachu. Jeden z nich zranił się w nogę, co uniemożliwiało dalszą wędrówkę. O pomoc poprosiła też 42-letnia Polka, która zeszła ze szlaku w rejonie wysokogórskim. Poślizgnęła się i utknęła około 100 metrów poniżej Owczej Przełęczy. Na ratunek wysłano śmigłowiec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monitoring nagrał kuriera wchodzącego na cudzą posesję. Czworonożny obrońca dał mu niezapomnianą nauczkę
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Zrobił dziewczynie zdjęcie nad czerwonym jeziorem. Nie zauważyli, co pływa w wodzie, prawda gorsza niż fikcja
  4. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu
  5. Dziesiątki tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. Podjęto decyzję, w głowie się nie mieści
  6. Nieoczekiwanie przerwany wyjazd na kemping. W środku nocy wygłodniałe stado otoczyło rodzinę

Źródło: RMF24/ 24.tp.pl

Następny artykuł