nie żyje surferfot. twitter.com/ @Reuters

Dramatyczna śmierć turysty na plaży. "Wszyscy zaczęli panikować, dzieci płakały"

Nie żyje mężczyzna, który we wtorek surfował przy jednej z zagranicznych plaż. Okoliczności śmierci są porażające. Świadkowie zdarzenia wpadli w panikę, na miejscu były dzieci, które zaczęły płakać. Niestety, nic nie dało się zrobić. Ratownicy stwierdzili zgon na miejscu.

Nie żyje 46-letni surfer, który we wtorek surfował u wybrzeży stanu Queensland w Australii. Policja zabezpieczyła jego deskę, na której widoczne były ślady zębów. Relacja świadków zdarzenia przyprawia o dreszcze. To drugi taki przypadek po prawie 40 latach.

Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowaBrat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowaCzytaj dalej

Nie żyje surfer zaatakowany przez rekina

Australijski surfer został zaatakowany przez rekina, który pogryzł go w nogę. Do tragedii doszło we wtorek w wodzie u wybrzeży australijskiego stanu Queensland. Policja zabezpieczyła deskę, na której widoczne były ślady zębów. Ratownicy medyczni na plaży stwierdzili zgon mężczyzny.

- Mężczyznę z poważnymi obrażeniami na plażę Greenmount w mieście Gold Coast przenieśli surferzy - poinformował rzecznik pogotowia ratunkowego stanu Queensland Darren Brown.

Według relacji świadka, Jade'a Parkera, rana 46-letniego surfera rozciągała się od pachwiny do kolana. Wszyscy obecni na plaży wpadli w panikę. Inny świadek, Leo Cebral, wyznał, że krzyk "rekin" usłyszał w chwili, gdy filmował 13-letniego syna pływającego w morzu.

- Wszyscy na plaży zaczęli panikować, dzieci siedzące na piasku płakały. Kilka osób obserwowało akcję ratowniczą i nie mogło uwierzyć w to, co widzą - mówił CNN Cabral. - Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to natychmiastowe wyjście syna i jego przyjaciół z wody. Zmroziło mnie. Nie czułem ciała - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami

Wypadek jest drugim tego typu zdarzeniem od czasu, gdy w 1962 roku 85 plaż w tym mieście ogrodzono sieciami - poinformowała agencja AP. Sieci zawieszone są jednak na pływakach, a drapieżne ryby mogą przepłynąć pod nimi. Jak podaje Polsat News, dochodzenie przeprowadzone w 2017 roku przez Senat wykazało, że sieci dają jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa turystom, a także zabijają zwierzęta należące do chronionych gatunków, w tym wieloryby i żółwie, które się w nie zaplątują.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkańcy kamienicy są wstrząśnięci. Sąsiadka wyprowadziła się, ale zostawiła głodne zwierzęta, okropny widok
  2. Testy kliniczne najbardziej zaawansowanej szczepionki na COVID-19 wstrzymane. Wykryto groźne skutki uboczne
  3. Dramat w Kołobrzegu. Wszystko widzieli. Mrozi krew w żyłach
  4. Czarny scenariusz spełnia się w Gdyni. Każdego dnia jest coraz gorzej
  5. Polski Luwr zapiera dech w piersiach. Jest po prostu niezwykły
  6. Mieszkańcy kamienicy są wstrząśnięci. Sąsiadka wyprowadziła się, ale zostawiła głodne zwierzęta, okropny widok

Źródło: Polsat News

Następny artykuł