nie żyje ikona modyFot. pixabay.com/ScorpionD

Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami

Nie żyje jedna z największych postaci świata mody. W mediach potwierdzono poruszające wiadomości. Fani utalentowanego projektanta pogrążyli się w żałobie i ślą kondolencje. Twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek przegrał walkę z chorobą. Swoją karierę budował w stolicy Francji, która jest domem mody i szyku.

Nie żyje jeden z najsłynniejszych japońskich artystów. Projektant mody, który na dobre osiadł w Paryżu i zbudował jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, zmarł w wieku 81 lat. Kenzo Takada odszedł w niedzielę 4 października. Te smutne informacje potwierdził rzecznik prasowy Takady. Jakiś czas temu projektant zaraził się koronawirusem. Niestety przegrał z chorobą.

Na ulicach policja, z głośników co chwila komunikaty. Nie mieści się w głowie, co się dzieje w polskim mieścieNa ulicach policja, z głośników co chwila komunikaty. Nie mieści się w głowie, co się dzieje w polskim mieścieCzytaj dalej

Wiadomość o tym, że nie żyje Takada, wstrząsnęły całym światem mody. Jeden z najpopularniejszych Japończyków, którzy przyjechali do Europy, by budować karierę, zmarł na COVID-19. Ostatnie dni swojego życia Kenzo Takada spędził w amerykańskim szpitalu w północnej części Francji. Projektant miał swój własny dom mody i zrobił wyjątkową karierę w Paryżu.

Nie żyje Kenzo Takada. Projektant zmarł z powodu COVID-19.

Rzecznik prasowy Kenzo Takady potwierdził, że reprezentowany przez niego projektant nie żyje. Jakiś czas temu artysta zaraził się koronawirusem i zachorował na COVID-19. Jego stan uległ pogorszeniu i Takada trafił do amerykańskiego szpitala w Neuilly-sur-Seine w północnej części Francji. Takada miał 81 lat i był szefem domu mody Kenzo. To także pierwszy japoński projektant, który zamieszkał na stałe w Paryżu i zrobił światową karierę.

– Kenzo Takada zmarł w niedzielę 4 października 2020 roku w amerykańskim szpitalu w Neuilly-sur-Seine (północna Francja) z powodu Covid-19 – komunikat opublikowany przez rzecznika prasowego cytuje serwis RMF24.

Nie żyje założyciel domu mody, który odpowiadał za tworzenie odzieży, akcesoriów oraz perfum. Marka Kenzo stworzona w Paryżu zasłynęła na całym świecie. Takada sprzedał ją w 1993 roku gigantowi LVHM. Chociaż projektant wycofał się w 1999 roku, to całe jego życie związane było z modą i francuską estetyką. Mówi się, że był najbardziej paryskim wśród Japończyków.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zapadła decyzja w sprawie drugiego lockdownu. Wielu łapie się zza głowy po wieściach za granicy
2. Niższe emerytury dla setek tysięcy Polek i Polaków. Ile dokładnie stracą?
3. Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersuje

Po ogłoszeniu tych dramatycznych wiadomości, cały świat mody zaczął przesyłać kondolencję, wyrażając żal z powodu straty ikony mody. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ognisku zarażeń koronawirusa, które pojawiło się w amerykańskim Białym Domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód

Źródło: Viva!

Następny artykuł