Nie żyje co najmniej 13 osób. Doszło do brutalnego ataku.Fot. wikipedia.org/Exploti/CC0

Co najmniej 13 osób nie żyje, 8 rannych. Dantejskie sceny na świecie, tragedia

Nie żyje przynajmniej 13 osób, a na ten moment wiadomo również o 8 poszkodowanych. Doszło do krwawego ataku. Akcję przeprowadzili najprawdopodobniej członkowie niebezpiecznej grupy terrorystycznej.

Nie żyje kilkanaście osób, które przebywały w kameruńskim obozie przesiedleńczych. Obiekt został zaatakowany najprawdopodobniej przez jedną z największych grup terrorystycznych na świecie. Sprawę badają lokalne służby, jednak już teraz podano krwawe szczegóły zajścia.

Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydPodsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydCzytaj dalej

Atak w Kamerunie. Nie żyje przynajmniej 13 osób

Jak podaje serwis TVP Info, do ataku doszło dzisiaj (niedziela, 2 sierpnia) w północnym Kamerunie. Celem sprawców stał się obóz przesiedleńczy, który znajduje się w tzw. Regionie Północno-Zachodnim. Tam też zwyczajowo dominuje język angielski oraz Kościół Prezbiteriański (w kraju większość obywateli jest francuskojęzyczna i przynależy do Kościoła Katolickiego). Nie żyje przynajmniej kilkanaście osób, a powodem ataku miały być właśnie kwestie religijne.

Dominującym scenariuszem jest atak grupy islamskich ekstremistów z Boko Haram - organizacji terrorystycznej odpowiedzialnej za najkrwawsze zamachy w regionie. Jak podają dziennikarze agencji Reutera, dżihadyści mieli rzucać w stronę obozu granaty. Oficjalne komunikaty kameruńskich władz mówią o 8 rannych. Na ten moment nie żyje przynajmniej 13 osób.

Nie żyje kilkanaście osób z protestanckiej części Kamerunu. Dramat mieszkańców

Według relacji TVP Info, fakt, iż nie żyje przynajmniej 13 osób, jest jedynie jednym z aspektów całego ataku. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy Kamerun musi interweniować w sprawie islamskich fundamentalistów. Region regularnie walczy z separatystami, którzy roszczą sobie prawa do znacznej części kraju. Boko Haram już wcześniej działało na terenie Kamerunu. Terroryści dopuszczali się zamachów oraz porwań, a głównym celem aktywności w regionie było utworzenie niepodległej autonomii.

Adoptowany pies cały czas wpatrywał się w okno. Niewiarygodny powód " href="https://www.biznesinfo.pl/bankomat-010820-ks-500">Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

W centrum zainteresowania dżihadystów jest przede wszystkim Region Południowo-Zachodni i Północno-Zachodni, z których mieszkańcy masowo uciekają do innych państw w obawie przed terrorem Boko Haram. Fraza “nie żyje” funkcjonuje w tamtych okolicach na porządku dziennym. Niestabilnie jest również na północy kontynentu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od jutra nadciąga gwałtowna zmiana. Polacy muszą się przygotować
  2. Dramatyczna wiadomość z samego rana. 25-letnia gwiazda zmarła w swoim mieszkaniu, popełniła samobójstwo
  3. Już nie tylko obsceniczne żarty? Filip Chajzer nie zna żadnych granic i nie ma żadnych oporów, zrobił oraz powiedział za dużo
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Adoptowany pies cały czas wpatrywał się w okno. Niewiarygodny powód

Źródło: TVP Info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł