Natura uderzyła w samo serce boiska.Fot. Pixabay.com/ Arcaion

Natura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicą

Natura zabrała dwie kobiety, a trzy kolejne mają poważne oparzenia ciała. Sprawa wzbudza dużo emocji i jest o tyle kontrowersyjna, że miała miejsce na lokalnym stadionie.

Natura kolejny raz pokazała, że nawet na pozór bezpieczne obiekty mogą stać się miejscem prawdziwego dramatu. Kraj cieszący się niesłabnącą popularnością wśród turystów usłyszał o tragicznym wypadku, w wyniku którego zginęły dwie młode kobiety. Trzy poszkodowane mają poważne oparzenia ciała i przebywają na obserwacji.

Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?Czytaj dalej

Natura z ciosem dla lokalnej społeczności

Jak podają dziennikarze Radia Zet, do zdarzenia doszło w poniedziałek (27 lipca) w gminie Tlahuac (jednej z szesnastu dzielnic miasta Meksyk). Natura odcisnęła wyraźne piętno na lokalnej lidze piłkarskiej kobiet, która w tym czasie rozgrywała mecz na jednym ze stadionów.

Doszło do burzy, przez którą zawodniczki musiały przerwać mecz. Gdy sędzia zarządził zakończenie spotkania, obie drużyny udały się do szatni, jednak los chciał, że po chwili na boisko wróciło pięć piłkarek. Chciały zebrać piłki, kiedy to natura rozpętała prawdziwe piekło. W murawę uderzył piorun. Na miejsce zdarzenia wezwano służby. Rozpoczęła się rozpaczliwa walka o życie zawodniczek.

Natura zabrała dwie zawodniczki

Według ustaleń dziennikarzy Radia Zet, którzy powołują się m.in. na serwis rt.com, wszystkie poszkodowane przewieziono do pobliskiego szpitala. Po walce o życie piłkarek lekarze musieli stwierdzić zgon dwóch z nich. Trzy kobiety, które wyszły na murawę, gdy natura uderzyła w stadion, mają poparzenia drugiego stopnia. Co ciekawe, do podobnych zdarzeń nie dochodzi wyłącznie za Atlantykiem. Ostatnio było głośno o uderzeniu pioruna również na Podhalu, stąd też warto wiedzieć, czym charateryzują się typowe w takich wypadkach oparzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Pilny apel policji z Mrągowa. Doszło do dramatycznego wydarzenia

3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Oparzenia drugiego stopnia to nic innego jak wyraźne uszkodzenie tkanek wywołane działaniem wysokiej temperatury. W takiej sytuacji notuje się zaczerwienienia, obrzęki oraz charakterystyczne pęcherze wypełnione płynem surowiczym o kolorze zbliżonym do żółci. Jest to stan najczęściej obserwowany przy okazji oblania się wrzątkiem, czy gorącym olejem, ale przypadek z Meksyku pokazuje, że nawet natura jest w stanie znacząco uderzyć w zdrowie, a nawet życie. Według dziennikarzy portalu MedOnet oparzenia goją się najczęściej po upływie dwóch tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Radio Zet/ MedOnet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł