naturaFot. Screen/youtube/Pedro Nascimento

Cała wioska niebawem przestanie istnieć. W całości pochłonie ją piasek

Natura wiele nam daje, ale czasem też coś odbiera. Cała wioska powoli znika pod warstwą piasku, a winą za to obarczono dżiny i złe moce. Prawda jest zupełnie inna dużo bardziej trywialna.

Natura nie idzie na ustępstwa. Jeśli wybudujemy coś w miejscu, gdzie nie powinniśmy, z pewnością źle się to skończy. Wioska Al Madam położona jest 60 km na południowy-zachód od Dubaju. Po środku pustyni, gdzie wieją silne wiatry mieszkało plemię Al Kutbi. W latach 80 XX wieku wybudowano dla nich miasteczko, by podnieść standard życia i ułatwić przetrwanie w trudnych warunkach.

11 osób nie żyje, doszło do wielkiego wybuchu. Wiadomości zza granicy wprawiają w osłupienie11 osób nie żyje, doszło do wielkiego wybuchu. Wiadomości zza granicy wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

Miejsce, które wybrano na osadę okazało się kompletnie niepasujące do charakteru zabudowy. Stale wiejący wiatr przenosi ziarenka piasku i zasypuje ulice oraz domy. Mieszkańcy byli zmuszeni do pełnienia warty w nocy, gdy pozostali domownicy spali, aby rano możliwe było otwarcie drzwi. Po kilku latach to miejsce całkowicie opustoszało. Ludzie mieli już dość ciągłej walki z żywiołem.

Natura, a może dżin?

Prosta społeczność obarczyła winą dżiny i złe duchy, które psociły na złość ludziom. Po latach nieustannej walki z naturą ustąpili i powrócili do koczowniczego trybu życia z dala od tego miejsca. Przemieszczając się wraz ze swoim dobytkiem, nie są zmuszeni do ciągłego odkopywania drzwi wejściowych czy dróg.

Dziś do Al Madam znów przybywają ludzie. Nie są to jednak nowi mieszkańcy, a turyści pragnący zobaczyć siłę natury w nietypowym wydaniu. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne fascynujące zdjęcia z zasypanych do połowy domostw. Miejsce zyskuje na popularności, co może skusić ludzi do zamieszkania w okolicy, by czerpać zyski z oprowadzania przyjezdnych i oferowania im różnych innych usług, takich jak nocleg czy wyżywienie.

W Polsce również popełniany jest podobny błąd. Nieroztropne władze miejscowości pozwalają mieszkańcom na budowanie domów na terenach zalewowych. Przez kilka lat może im się dobrze mieszkać, lecz gdy stan wody w rzekach przekroczy poziom krytyczny, zalewane są niekiedy całe wsie. W mediach często słyszy się o zalanych piwnicach i podtopionych domach. Można tego temu zapobiec, rozsądniej wybierając miejsca pod budowę budynków i uniknąć kosztów związanych z ratowaniem dobytku i remontami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Meghan Markle miała szereg operacji plastycznych? Porównanie zdjęć nie pozostawia wątpliwości
  3. 40-letni pacjent wyskoczył ze szpitalnego okna. Wszystko wydarzyło się na oczach pielęgniarki
  4. Jest data otwarcia polskiej Rajskiej Wyspy. Można już kupować bilety, choć tanie nie są
  5. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
  6. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł