natura świecąca plażaFot. Twitter.com/@aesquinca

Wszyscy przecierają oczy na widok opustoszałej plaży. Ocean w nocy zaczął świecić, powód zdumiewa

Natura potrafi być naprawdę fascynująca i niezwykła. Widok opustoszałej plaży, która zaczęła dosłownie świecić, podbił serca internautów. Rzadko spotyka się coś tak pięknego.

Natura w czasie pandemii już niejednokrotnie pokazała, co naprawdę potrafi. W różnych częściach świata przyroda odradzała się do życia i udowadniała, że człowiek jej w niektórych miejscach tylko przeszkadza. Teraz na jednej z plaż w Meksyku doszło do czegoś wyjątkowego, tym razem jednak nie jest to skutek kwarantanny, a zwykła zbieżność w czasie - takiego spektaklu nie było tam od 60 lat. Ocean w nocy zaczął dosłownie świecić, a powód takiej sytuacji może niektórych zaskoczyć.

Zakaz lotów w Polsce przedłużony przed majówką. Znamy nowy terminZakaz lotów w Polsce przedłużony przed majówką. Znamy nowy terminCzytaj dalej

Natura nie przestaje zaskakiwać. Przepiękny ocean

Opustoszała plaża w Acapulco rozbłysła prawdziwym, niezwykłym blaskiem, po raz pierwszy od 60 lat. Ocean rozświetlił się niebieskim blaskiem, a zdjęcia tego niezwykłego spektaklu obiegły internet i wywołały zachwyt internautów.

Zadziwiający jest powód takiego zjawiska. Okazuje się, że odpowiada za niego bioluminescencyjny plankton, który znalazł się w wodzie. Enrique Ayala Duval, biolog morski, zdecydowanie zaprzeczył spekulacjom, że jest to sytuacja wywołana kwarantanną i tym, że na plażach nie ma ludzi.

- Bioluminescencja to światło powstałe w wyniku reakcji biochemicznej, w której biorą udział lucyferyna (białko), tlen cząsteczkowy, ATP (adenozynotrifosforan) i enzymem lucyferaza. Lucyferyna zostaje utleniona z udziałem lucyferazy, który przyśpiesza reakcję, a ATP zapewnia energię niezbędną do przeprowadzenia reakcji - tłumaczył.

Przepiękne zdjęcia na Twitterze opublikował również Antonio Esquinca. Udało mu się uchwycić przepiękne widowisko, a jego prace cieszą się wielką popularnością.

Dzisiaj grzeje: 1. WP: Wielkie zmiany w Polsce po majówce. Podano szczegóły dotyczące obostrzeń
2. Coraz większe problemy z pieniędzmi w bankomatach. Brakuje tych najbardziej potrzebnych

Taki świetlny spektakl obserwować można w wielu miejscach na ziemi, a jego zdjęcia za każdym razem zachwycają. Jak podaje portal o2.pl, od maja do września regularnie pojawia się na Isla Holbox, czasem spotkać się z tym można też w Parku Narodowym Chacahua.

natura ocean

natura ocean

natura ocean

Fot. Twitter.com/@aesquinca

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister zdrowia wypowiedział bardzo niepokojące słowa. Niebezpieczeństwo nadejdzie już jesienią
  2. U niektórych pacjentów koronawirus atakuje układ nerwowy. Opublikowano najnowsze badania
  3. Wenecja opustoszała, a woda w kanale zrobiła się przejrzysta. Dokonano w niej zadziwiającego odkrycia
  4. Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótko
  5. Niesamowita ścieżka w koronach drzew. Znajduje się w Polsce, w jednym z największych miast
  6. Z ostatniej chwili: reprezentacja Polski nie jedzie na mistrzostwa świata

Źródło: Twitter

Następny artykuł