natura szarańczaScreen/youtube/bioslawek

Wielki atak szarańczy. Naukowcy przed tym ostrzegali, rolnicy z Afryki mają ogromne kłopoty

Natura nie zawsze jest łaskawa. W Afryce rozgrywają się przerażające wydarzenia. Somalia została zaatakowana przez żarłoczną szarańczę. Naukowcy ostrzegali przed tym miejscowych wiele miesięcy temu, rolnicy mają ogromny problem.

Natura jest wyjątkowo bezwzględna dla Afryki. Jak podają media, w Somalii nastąpił gwałtowny atak szarańczy, która jest gigantycznym problemem dla tamtejszych rolników. Pierwsze ostrzeżenia o możliwym zagrożeniu wystosowane zostały przez naukowców już na początku tego roku.

UE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmianyUE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmianyCzytaj dalej

Pustynna szarańcza, która zaatakowała Somalię, jest szczególnie żarłoczna. Co więcej, jej atak następuje w ogromnym stężeniu owadów w jednym miejscu, a skupiska takie potrafią liczyć miliardy owadów. Szkody przez nie wywoływane są gigantyczne, a sam widok przerażający.

Natura nie ma litości dla Afryki

Szarańcza pustynna, podczas ataku, potrafi zjeść zaledwie w jeden dzień gigantyczną ilość pożywienia. Jak szacują eksperci, są to ilości, które spożyć może około 35 tysięcy ludzi. Cała chmara owadów liczyć może nawet kilka miliardów osobników, łatwo więc sobie wyobrazić gigantyczne szkody, które wyrządzają.

Szarańcza żywi się w głównej mierze roślinami w okresie wegetatywnym. Dotyczy to również zbóż oraz roślin uprawnych, ich atak jest więc prawdziwą tragedią dla rolników, którzy i tak już nie mają łatwego życia w Afryce. Teraz kolejny atak nastąpił w Somalii, a o gwałtownym wzroście populacji na tamtych terenach naukowcy informowali na początku tego roku.

Atak szarańczy w Somalii

Inwazja tych owadów wygląda szczególnie przerażająco. Owadów są miliardy, a przemieszczają się w błyskawicznym tempie dochodzącym nawet do 200 km dziennie. Ich natarcie przypomina piaskową burzę, całkowicie zasłaniając niebo. Jak mówią niektórzy świadkowie takiego zdarzenia, chmara może być tak liczna i gęsta, że nad terenem, nad którym przelatują, aż robi się ciemno.

Somalijscy rolnicy, usiłując chronić uprawy, osłaniają je lub przykrywają, jednak owady te są stosunkowo małe i lekkie, dzięki czemu i tak wiele z nich przedostaje się do roślin. Szarańcza osiąga długość ciała dochodzącą do 6 cm, a waży około 2 g.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pingwinki dostały niesamowite sweterki. Uszył je 109-letni mężczyzna, wyglądają cudownie! [ZDJĘCIA]
  2. Eksplozja słońca, jakiej w historii jeszcze nie było. Naukowcy mówili o niej od lat
  3. Elsa i Fabien z pełną mocą uderzyły w Hiszpanię i Portugalię. 8 osób nie żyje, trwa chaos
  4. Katastrofy, wypadki i ofiary śmiertelne. Najbardziej niebezpieczne linie lotnicze na świecie
  5. Uważano, że to zwierzę wyginęło blisko 40 lat temu. Teraz okazuje się, że jednak żyje
  6. Pilna ewakuacja jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie. Interwencja służb, dwie osoby zatrzymane, nowe informacje w sprawie

Źródło: Interia

Następny artykuł