Natura AustraliaFot. Wikipedia.org/NASA

Już nie pożary i powodzie. Naukowcy ostrzegają Australię przed nowym, śmiertelnie niebezpiecznym problemem

Natura nie ma litości dla Australii. Trwa dogaszanie gigantycznych pożarów, przetoczyła się przez ten kraj fala powodzi, a teraz naukowcy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem. Niestety jest ono jadowite i śmiertelnie niebezpieczne.

Natura potrafi być przepiękna i urzekająca, bywa jednak też bezwzględna i wyjątkowo surowa. Niestety Australia w ostatnim czasie dotkliwie poznała to drugie oblicze. Pożary spustoszyły ten kraj, powodując ogromne szkody i zabijając wielu ludzi oraz zwierząt. Gdy wszyscy myśleli, że sytuacja została opanowana, pojawiła się tam fala powodzi oraz spadł grad wielkości piłek golfowych.

Śmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująŚmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagująCzytaj dalej

Teraz okazuje się, że to nadal nie koniec tragedii nawiedzających ten kraj. Naukowcy przyjrzeli się temu kontynentowi po ugaszeniu pożarów i mają bardzo złe wiadomości - warunki te sprzyjają rozwojowi śmiertelnie groźnych pająków, które dysponują toksycznym i szybko działającym jadem.

Natura nie ma litości dla Australii

Zagrożeniem dla mieszkańców Australii, zdaniem naukowców, ma być pająk zwany ptasznikiem australijskim. Przeraża już z wyglądu, bowiem jest bardzo duży, niestety w jego przypadku wiąże się to też z bardzo silnym jadem.

Zwykle występuje on w leśnych regionach wschodniej Australii, m.in. w Nowej Południowej Walii. Pająki te lubią wilgoć, ostatnie powodzie oraz intensywne opady deszczu zapewniły im więc idealne warunki do rozwoju.

Ostrzeżenia naukowców są bardzo poważne

Oficjalne ostrzeżenie wystosował do mieszkańców ogród zoologiczny Australian Reptile Park, znajdujący się w Somersby nieopodal Sydney.

- W wyniku ostatnich opadów deszczu i gorących dni, których teraz doświadczamy, pająki zaczną się przemieszczać" - poinformował rzecznik ogrodu zoologicznego Daniel Rumsey. "Atraksy są jednymi z najniebezpieczniejszych pająków na naszej planecie, biorąc pod uwagę ukąszenia ludzi. Musimy traktować je bardzo poważnie - brzmiało ostrzeżenie opublikowane na Facebooku.

Ekspert od pajęczaków, Warren Bailey, podkreślał w rozmowie z CNN, że pająk ten może być bardzo groźny dla człowieka. Jego jad jest na tyle toksyczny, że może zabić, a przez opady nastąpiło gwałtowne ich przemieszczanie się, mogą więc nawet pojawić się w domach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Artysta ostrzega swoich fanów
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Wielkie szczęście w polskim zoo. Przyszedł na świat przedstawiciel gatunku zagrożonego wyginięciem
  6. Masz kosmetyki z hotelu? Nie wyrzucaj ich do kosza, mogą być cenne
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: Interia

Następny artykuł