Natura w Bieszczadach zaskakuje. To pierwszy taki przypadek w tym roku.fot. facebook.com/Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe

Wspaniałe wydarzenie w Polsce, pierwszy raz w tym roku. Jest nagranie

Natura rodzi się do życia – i to dosłownie. Na południu doszło do pierwszego takiego przypadku w tym roku. Jest również nagranie.

Natura serwuje amatorom dzikiej przyrody nie lada gratkę. Bieszczadzka puszcza doczekała się kolejnego mieszkańca. Sieć obiegło nagranie, które przedstawia pierwszy w tym roku cud narodzin wizytówki górskiego południa.

Co najmniej 80 osób nie żyje, masowa ewakuacja, pandemia wszystko utrudnia. Tragiczne wiadomości ze świataCo najmniej 80 osób nie żyje, masowa ewakuacja, pandemia wszystko utrudnia. Tragiczne wiadomości ze świataCzytaj dalej

Bieszczadzka natura

W pokazowej zagrodzie w Mucznem rozpoczyna się okres wycieleń żubrów. W środę zaraz po ponownym otwarciu obiektu dla zwiedzających doszło do niecodziennego wydarzenia. Pierwszy raz w tym roku urodził się mały żubr, który jest już 27. poczętym okazem w bieszczadzkiej zagrodzie. Mamą byczka jest Muczna – żubrzyca, którą właściciele parku przywieźli aż z Francji. Jak informuje Kaja Hrabal z Nadleśnictwa Stuposiany, ojcem został po raz kolejny żubr Xarius.

Natura jednak nie przestaje zadziwiać i pracownicy zagrody już wyczekują kolejnych narodzin. Nowe mioty mogą pojawić się lada dzień. Jak zaznacza sama Kaja Hrabal, na imiona dla kolejnych żubrów park ogłosi konkurs.

Natura na nagraniach

W internecie pojawiło się nagranie małego żubra z zagrody w Mucznem. W ponad minutowym materiale widzimy, jak matka opiekuje się maleństwem i dokładnie go czyści. Maluch jest wyraźnie zaaferowany troską żubrzej mamy. W niedalekiej przyszłości nie będzie też narzekał na brak towarzystwa. W zagrodzie przebywa aktualnie 10 okazów żubrów. Musi się jednak śpieszyć z zapoznaniem współlokatorów, ponieważ na przestrzeni ostatnich 6 lat z zagrody na wolność w nadleśnictwach Komańcza i Lutowiska trafiło 5 osobników. Co ciekawe, 8 żubrów z Mucznem pojechało do Rumunii.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

Warto wspomnieć, że 3 lata temu ośmiu wychowanków parku uczestniczyło w odtworzeniu stada Górny San II. W ubiegłym roku do grupy dołączyła żubrzyca Putrycja. Zagroda cieszy się dużą popularnością wśród turystów, ponieważ od otwarcia obiektu w 2012 r. odwiedziło ją przeszło 900 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. Suczka ze schroniska nie chciała urodzić szczeniaków. Gdy lekarze zrobili jej USG, wszystko stało się jasne
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Polskie media potwierdzają wspaniałe informacje. Rodzina Lewandowskiego powiększy się lada dzień, gratulujemy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł