Natura niekoniecznie dla kierowców.Fot. Google Maps

Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm

Natura może pokrzyżować plany wielu turystom. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już oficjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert jednostki obejmuje trzy regiony wyjątkowo popularne wśród urlopowiczów.

Natura na północy kraju zaserwuje turystom skrajnie niekorzystne warunki do podróżowania. Zgodnie z ostrzeżeniem pierwszego stopnia, zjawisko może przyczynić się do sporych strat, a nawet - zagrożenia życia lub zdrowia.

Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachuNiebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachuCzytaj dalej

Natura nie dla kierowców

Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski, IMGW objął swoim ostrzeżeniem trzy województwa - pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz dużą część powiatów Podlasia. Zjawisko dotyczy znacznego ograniczenia widoczności na drogach. Powód? Pomimo wcześniejszych prognoz, natura w odsłonie bardzo jesiennej - mgła.

- Uwaga! Na północy i północnym wschodzie Polski obowiązują ostrzeżenia przed gęstą mgłą. Widzialność będzie ograniczona lokalnie do 200, a miejscami nawet do 100 m - czytamy w komunikacie IMGW opublikowanym na Twitterze jednostki.

Natura zagrozi życiu?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia sugeruje, iż natura w województwach objętych alertem może stanowić spore zagrożenie dla zdrowia, a także życia przede wszystkim kierowców i osób pracujących na przestrzeniach otwartych. Dotyczy to np. rolników oraz zespołów drogowych. Zmotoryzowani turyści powinni włączyć światła mijania, a także reflektory przeciwmgielne. W momencie, gdy widoczność nie przekracza 50 metrów - istnieje możliwość włączenia także tylnych świateł przeciwmgielnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat alarmuje, zacznie się w czwartek. Wyglądają jak śmieci, pod żadnym pozorem nie dotykaj
2. Pojawił się zaskakujący głos ws. 500 plus. Zdumiewające szczegóły, wszystko się zmieni?

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - ostrzegają przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowani przez Wirtualną Polskę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupiła 10-letnią, schorowaną rybkę w zoologicznym. Niemożliwe, co się stało, kiedy zmieniła jej akwarium
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
  4. Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm
  5. Byliście w Błędnych Skałach? Niesamowite miejsce
  6. Przykre wieści z rana. Nie żyje prawdziwa gwiazda

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł