natura trwa walkaFot. Fot. Pixabay.com/fsHH

Ewakuacja tysięcy ludzi. Trwa dramatyczna walka z żywiołem za granicą

Natura jest bezlitosna. Przez kolejne obszary przesuwa się niszczycielski żywioł, który pozostawia coraz większe pogorzeliska. Swoje domy musiało opuścić tysiące mieszkańców po tym, jak zarządzono ewakuacje. Ze względu na dramatyczną sytuację, władze ogłosiły stan wyjątkowy. Walkę z pożarami utrudniają warunki pogodowe.

Natura w Stanach Zjednoczonych w ostatnim czasie jest bezlitosna. Po wyjątkowo wysokich temperaturach - nawet jak na tamte regiony - i suszach, wybuchły ogromne pożary. Przesuwająca się ściana ognia, która pochłania coraz większe obszary, wymusiła na służbach podjęcie decyzji o ewakuacji mieszkańców. Swoje domy opuściły już tysiące osób. Ze względu na coraz bardziej dramatyczną sytuację gubernator ogłosił stan wyjątkowy.

Tragedia u wybrzeża, wybuch, 45 osób nie żyje. Dramatyczna wiadomość ze świataTragedia u wybrzeża, wybuch, 45 osób nie żyje. Dramatyczna wiadomość ze świataCzytaj dalej

O tym, że natura nie zawsze jest możliwa do opanowania, przekonali się mieszkańcy Kaliforni. Tam pojawiły się niebezpieczne pożary, które zagrażają już także miastom. Już tysiące mieszkańców w okolicach San Franciso musiało opuścić swoje domy i uciekać przed niszczycielskim żywiołem. W obliczu tak dużego zagrożenia, gubernator Kaliforni Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy.

Natura poza kontrolą. Pożar trawi Kalifornię

Obecnie natura stanowi wyjątkowe zagrożenie dla miasta Vacaville, które zamieszkuje około 100 tysięcy mieszkańców. Miejscowość jest położona między San Francisco a Sacramento. W związku z niezbędnymi środkami bezpieczeństwa, urzędnicy w nocy chodzili od drzwi do drzwi, informując mieszkańców o konieczności jak najszybszej ewakuacji. Władze przekazały wiadomości o wielkim zagrożeniu.

Jak informuje RMF24, które powołuje się na komunikaty przekazane przez lokalne władze, niszczycielska natura pochłonęła już 50 obiektów w Vacaville. Kolejne 50 uległo uszkodzeniom w wyniku pożarów. Zgodnie z obserwacjami miejscowych służb pożar zagraża około 2000 budynkom. Przez ogień obrażenia jak dotąd odniosły 4 osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?
2. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro
3. Waloryzacja emerytur 2021. Przyszłoroczne podwyżki mogą być kompletnym rozczarowaniem, będą zmiany?

Uważa się, że natura w ostatnim czasie sprzyjała wybuchom pożarów. Przez zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych przeszła fala intensywnych upałów - w tym tygodniu w klifornijskiej Dolinie Śmierci odnotowano jedną z najwyższych w historii temperatur - co doprowadziło do suszy. Według doniesień pożar najprawdopodobniej został wywołany przez piorun. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o żywiole, który przeszedł przez Międzyzdroje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł